Табаков – мавпа, Гайтана – мавпа, Дзідзьо – мавпа, зрештою, інші теж мавпи

0
929

20 січня у ресторані імпровізацій «Грушевський сinema jazz» (проспект Шевченка, 28) відбулося відкриття виставки-продажу дружніх шаржів на селебритиз «Українська МавпаDoll», серед яких лялька Гайтани, Руслани, Осадчої та ін. 

Майстрині створили незвичні образи відомих українців, аби популяризувати мистецтво авторської ляльки. Об’єднання лялькарів та художників, а це – Лана Малкова-Мостова, Катерина Кирилова, Оксана Весна, Олена Цілуйко та Саша Лозинська-Ярошевич, засноване у Львові в липні 2015 року. Метою клубу є поширення та піднесення мистецтва авторської ляльки не лише в Україні, а й за її межами. Мисткині впевнені, що мистецтво ляльки не дає чітких відповідей, проте ставить відверті питання. На виставці можна побачити кількадесят унікальних експонатів, прототипами яких є знані українці.

«На таємному зібранні мистецької секти LADin CLUB п’ятеро жінок вирішили сотворити невідому науці мавпаdoll. Вони пішли шляхом експерименту. І хоч мавпа красива, як мавпа, а людина – як людина, мистецтво долає межі», – наголошують організатори.

«Хоча зображення людини в образі мавпи не є новим навіть для українського мистецтва, у тривимірному форматі авторської ляльки наш проект є дебютом. Більша подібність до мавпи чи, навпаки, до людини визначалась кожним автором індивідуально. Я працюю над створенням образу улюбленого письменника Юрія Андруховича. На кого він більше схожий? О, це точно альфа-самець!», – розповідає мисткиня Катерина Кирилова.

З часу відкриття виставки її постійно відвідують “прообрази” мавполяльок і навіть влаштовують фотосесії зі своїми ляльковими двійниками. Так відомому українському співаку Павлу Табакову дуже сподобався…. він сам у зменшеному вигляді. На жаль, на саме відкриття виставки Павло потрапити не зміг, але наступного дня одним з перших завітав у «Грушевський сinema jazz».

Співак Павло Табаков зі своєю мавполялькою
Співак Павло Табаков зі своєю мавполялькою

Експозиція триватиме у «Грушевський сinema jazz» до 20 лютого 2016, або до повного розпродажу мавполяльок.

Ористарх БАНДРУК

Напишіть відгук