Шевченківське свято в Музеї Михайла Грушевського у Львові зібрало аншлаг

689
Шевченківське свято в Музеї Михайла Грушевського у Львові

Вчора, 11 березня 2016 року, в Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул.І.Франка, 154) відбувся вечір “Тобі, Тарасе, наш поклін…”, присвячений 202-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

«В ці березневі дні ми вшановуємо пам’ять Великого Кобзаря. Вшановуємо у домі, де завжди шанували постать та творчість Шевченка. Продовжуючи славні традиції родини Грушевських ми щорічно відзначаємо Шевченкові дні. І сьогодні у 202 річницю від дня його народження, мусимо замислитись, хто він для нас, українців.

Вчений секретар музею Софія Легін
Вчений секретар музею Софія Легін

“Тарас Шевченко пробудив українців і своїм «Кобзарем» показав їм шлях у майбутнє, а Михайло Грушевський своїми працями обґрунтував право українців на самостійне державне існування, тож не випадково Грушевського називають «Шевченком ХХ століття»,” – зазначила модератор заходу вчений секретар музею Софія Легін у вітальному слові до присутніх.

2016 рік оголошено роком Михайла Грушевського та Івана Франка. Що ж єднає трьох Геніїв українського народу – Шевченка, Франка та Грушевського? Про це гості заходу дізналися із виступу доктора філологічних наук Михайла Гнатюка «Шевченко, Франко, Грушевський. Історія та сьогодення».

Доктор філологічних наук Михайло Гнатюк
Доктор філологічних наук Михайло Гнатюк

«В оцих місцях, на цьому Софійському пагорбі, вирисовувалися ідеї значення Великого Шевченка для українського народу, для цілого світу. Вони вирисовувалися у ідеях Франка і Грушевського. Франко, а потім і Грушевський зробили те, що ми сьогодні маємо. Це було глибоке проникнення у суть поезії Кобзаря. Це було проникнення у суть і значення того, що маємо у нашій духовній історії. І в цьому сенсі відзначення пам’яті Шевченка у цьому музеї має особливе значення і ми можемо сьогодні сказати разом з Іваном Франком та Михайлом Грушевським, що Шевченко буд жити вічно», – підсумував п.Михайло.

Виступ хору суспільно-культурного товариства "Холмщина"
Виступ хору суспільно-культурного товариства “Холмщина”

Опісля гості заходу змогли насолодитися співом хору суспільно-культурного товариства “Холмщина”. У їх виконанні прозвучали пісні на слова відомих творів Тараса Шевченка.

Завершився вечір відкриттям виставки із фондової скарбниці музею “Шевченкіана Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові”, яку презентувала головний зберігач фондів Олеся Ванчура.

Головний зберігач фондів музею Олеся Ванчура
Головний зберігач фондів музею Олеся Ванчура

На виставці представлено унікальні матеріали із фондової колекції музею – оригінальна збірка експонатів, пов’язаних з постаттю Великого Кобзаря, які за час свого існування надбав музей.

Серед них, насамперед, видання творів Шевченка, датовані кінцем ХІХ ст., а також дослідження біографії та творчості Українського Генія відомими науковцями на сторінках «Записок Наукового Товариства ім.Шевченка» та «Літературно-Наукового Вісника», окремі раритетні книжкові видання початку ХХ ст.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.