Сакральну дереворізьбу Стефана Скіри покажуть у музеї староскварявського іконостасу

659

30 квітня 2017 року о 15.00 у Музеї “Старосварявський іконостас XVI-XVIII ст.” (село Стара Скварява), що є відділом Львівського музею історії релігії, презентують доробок художника і дизайнера з Жовкви Стефана Скіри.

Майстер народився, живе і працює в м. Жовква на Львівщині. У 1982 р. закінчив Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва, сьогодні – Львівська академія мистецтв за спеціальністю Інтер’єр та обладнання.

Стефан Скіра
Стефан Скіра

Вчителями з фаху були: Микола Опанащук, Михайло Яців, Михайло Курилич.Член Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів України. Сфера діяльності: сакральне мистецтво, дизайн середовища.

Постер виставки художника і дизайнера з Жовкви Стефана Скіри
Постер виставки художника і дизайнера з Жовкви Стефана Скіри

В доробку художника більше ста об’єктів сакрального мистецтва. Його роботи прикрашають храми Жовкви, Львова, Куликова, Синьковичів, Глинська, Майдану, Рави Руської, Старої Скваряви, Крехова, Добротвора, Тернополя, Зарваниці, Києва, Одеси, Ірпіня, Кам’янця Подільського, а також Австрії, Канади, Італії.

Іконостас Храму Пресвятого Серця Христового монастиря оо василіян в Жовкві спроектував і виконав Стефан Скіра, ікони написав Михайло Б'єсик
Іконостас Храму Пресвятого Серця Христового монастиря оо василіян в Жовкві спроектував і виконав Стефан Скіра, ікони написав Михайло Б’єсик

Художник виконав реставрацію дерев’яної частини декорацій костелу св. Лаврентія в Жовкві. Він автор проекту та виконання іконостасу Храму Пресвятого Серця Христового у Жовкві, вівтаря Зарваницької Чудотворної Богоматері, іконостасу каплиці єпископа Іринея Білика в Римі.

Вівтар Чудотворної Матері Божої Зарваницької спроектував і виконав Стефан Скіра
Вівтар Чудотворної Матері Божої Зарваницької спроектував і виконав Стефан Скіра

Роботи художника знаходяться в багатьох областях України, а також в Канаді, Австрії, Італії, Німеччині, Польщі, Литві. На виставці будуть представлені основні роботи автора.

Софія КАСЬКУН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.