Ростислав Винницький: „В Україні зараз чудові можливості для стартапів“

884

Стартапер і студент із Канади Ростислав Винницький вже понад два місяці перебуває у Львові, вивчаючи тут можливості для розвитку бізнесу, зокрема в галузі інженерії.

— Знаю, що в Україні та й у Львові є багато можливостей для ІТ-сфери, натомість не надто для решти спеціальностей. Мені цікаво дізнатися, які перспективи тут є для молоді, яка має цікаві ідеї, знає, як їх перетворити в реальний бізнес. У Канаді цілком звичним є те, що студенти розпочинають власну справу. Саме ситуація зі стартапами тут дуже цікава, бо все лише починається і є багато можливостей та порожніх ніш, де можна досягти успіху. Тому дуже важливо, що є такі бізнес-інкубатори Lviv Tech StartUp School, — каже Ростислав.

Ростислав Винницький, студент і стартапер із Канади

10-15 відсотків молоді, яка навчається в Університеті Ватерлоо на інженерних спеціальностях ще до свого двадцятиліття випробовує власні сили в бізнесі. Важливо й те, що суспільство підтримує такі прагнення і з цілковитим розумінням сприймає, що з тисячі стартапів лише один „виживає“ після першого року, а решта або банкрутують, або залишають справу, бо це їм не вигідно. За п’ять років лише один зі ста залишається „на плаву“. І також лише одна з усіх справ, які стартували в один рік здатна перетворитися на справжню потужну фірму, яка впродовж тридцяти років розвиватиметься і займатиме високі рейтинги.

— Для мене є показовим американський принцип ведення бізнесу: „якщо тебе збили з ніг, ти встаєш і продовжуєш рух“. Яскравими прикладами такої боротьби є Стів Джобс. Білл Гейтс, Нікола Тесла — ці люди почали з ідеї. Вагомою в таких починаннях є віра й підтримка не лише близьких, а й суспільства та влади. В Канаді уряд допомагає малому і середньому бізнесу, знижуючи для них податки. В технічних сферах є чимало можливостей отримати грант чи допомогу для тих підприємців, які впроваджують якісь інновації в цій галузі. Це сприяє розвиткові стартапів. У нас ціла культура суспільства побудова на допомозі початківцям, бо знають, що з цих одиниць будуть більші фірми, які створять нові робочі місця, що сприятиме розвиткові економіки, — підкреслив канадський стартапер.

Ростислав зазначив і те, що в Канаді цілком нормально, коли здобувши одну освіту, молодь продовжує навчання за іншою спеціальністю, розширюючи діапазон своїх навичок чи шукаючи своє покликання, кращі можливості для самореалізації. Він також здобуває інженерну освіту та вже згодом вчитиметься ще й на психолога і переконаний, що це буде далеко не остання його освіта. Хлопець вже пройшов мінімум три системи навчання: в Канаді, де виростав, жив рік у Франції і там навчався і в Україні, де буває майже щоліта впродовж тривалого часу.

— Головне завдання університету — навчити вчитися. Основний концепт повинен полягати в тому, що навіть, якщо я чогось не знаю, а це цілком нормально, та дайте мені трохи часу, і я цього навчуся. Світ комплікований, тому не завжди легко зробити щось навіть маючи знання. Тому, навіть, якщо вас не навчили — навчіться самі. Здобувайте досвід всюди, де лише можете. Привчіть себе навіть у помилках знаходити позитив.

Батьки Ростислава — вихідці з України. Каже, що родина завжди мала концепт, щоб Україна була вільна, щоб вони мали можливість повернутися сюди. Його тітка Оксана Юсупович — почесний консул Канади в Україні, брат батька Михайло Винницький — професор у Києво-Могилянській академії та один із головних радників міністра МОН України

— Ніде нема ідеальних умов. Щоб досягти успіху, треба навчитися знаходити позитиви життя. Якщо лише бачити негативи, то далеко не зайдете, бо завжди буде щось не так. Я стараюся знаходити навіть у найтемнішому місці щось добре. І це справді дуже допомагає.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.