Роман Іваничук презентував свою останню книгу (відео)

0
397
Роман Іваничук презентував свою останню книгу

28 травня 2015 року, в приміщенні Музею етнографії та художнього промислу, що на проспекті Свободи, 15 відбулася зустріч з Романом Іваничуком та презентація його нової книжки “Словом і вогнем”. Варто зазначити що презентація відбулася наступного дня після дня народження письменника, йому виповнилося 86 років. Щиро вітаємо Вас, пане Романе!

Презентація нової книжки Романа Іваничука "Словом і вогнем"
Презентація нової книжки Романа Іваничука “Словом і вогнем”

На зустріч з відомим письменником прийшли як львів’яни, серед яких друзі, знайомі, учні, зокрема відома поетеса Галина Крук, так і гості нашого міста.  Загалом зал етнографічного музею був повним і можна сміливо сказати що “яблуку ніде було впасти”. Модератором зустрічі був Василь Ґабор, і відбувалась зустріч з-за підтримки літературної агенції “Піраміда”, котра власне й видала книгу.

Роман Іваничук на презентації нової книжки "Словом і вогнем" з Василем Ґабором
Роман Іваничук на презентації нової книжки “Словом і вогнем” з Василем Ґабором

На презентації Роман Іваничук оголосив що роман “Словом і вогнем” є його останньою книжкою і писати більше він не збирається.

“Я своїм колєгам і найближчим друзям і читачам мабуть уже набрид, говорячи після кожної книжки, а в мене їх за 60 років моєї творчої роботи ну майже шітьдесят оригінальних книг вийшло, після кожної з них, особливо після історичного роману, свої товаришав казав – це остання книжка, я більше писати не буду, пишіть собі самі. Але проходив якийсь час і я без цієї роботи обійтися не можу – це як наркотик, хто один раз запричастився цією роботою і мав якийсь, хоч би трошечки легкий успіх, той вже її ніколи не покине. І значить я казав і дурив людей, власне не навмисне дурив людей, власне так мені здавалося що то остання книга. А нині скажу, що книга “Словом і вогнем” – це остання моя книга напевно, тому що я не збираюся більше писати ні новел, ні повістей, ні романів, тим більше історичних…” – сказав письменник.

В ході зустрічі відомий молодий львівський актор театру імені Марії Заньковецької Юрій Хвостенко читав уривки з книжок письменника, чим сильно розчулив автора.

Юрій Хвостенко читає уривок з книжки Романа Іваничука
Юрій Хвостенко читає уривок з книжки Романа Іваничука

Також на зустрічі була присутня містична нотка, коли Роман Іваничук розповів про давнє передбачення, коли йому напророкували 87 років життя 86 з яких письменник уже прожив. Але гості презентації всіма силами переконували його не звертати уваги на ці дрібниці і впевнено братися за наступну книжку. Хочеться вірити що автор прислухався до цих слів і вже незабаром ми всі будемо присутні на презентації його наступної книжки.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Напишіть відгук