“Родом із дитинства”, або проект чотирьох митців

809

Вчора, 1 червня 2016 року, у Міжнародний день захисту дітей, в кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) відкрилася виставка «Родом із дитинства», що об’єднала полотна Анни Атоян, Олени Каменецької-Остапчук, Ольги Падовської та Петра Сипняка. Куратором виставки стала Зоріана Мірус.

Видатний педагог і письменник Януш Корчак писав, що «…без ясного, пережитого у всій повноті дитинства життя людини є скривдженим». Для більшості цей час – солодка пора безтурботності, ніжності та любові, коли кожен день насичений маленькими і великими відкриттями та яскравими враженнями. З дорослішанням такі переживання стають рідкіснішими й тьмянішими, а вміння дивуватись і дивитись на світ широко розплющеними очима зберігають за собою лише нечисленні щасливці.

На фото зліва направо: Петро Сипняк, Анна Атоян, Олена Каменецька-Остапчук та Ольга Падовська
На фото зліва направо: Петро Сипняк, Анна Атоян, Олена Каменецька-Остапчук та Ольга Падовська

“Дитинство в мене асоціюється з морем, не знаю чому.  Символи дитинства – це одна з улюблених тем”, – розповіла Анна Атоян.

Анна Атоян
Анна Атоян

Анна Атоян народилась у Львові в 1967 році. У 1990 закінчила Львівську Академію мистецтв, кафедра художнього скла. З 2000—працює в техніці живопису по шовку і гарячого батику. Її роботи знаходяться у приватних колекціях України та за кордоном.

“В мене дитинство асоціюється з селом, природою, садами і квітами, з коровою. На жаль теперішні діти цього не знають і не будуть знати вже”, – зазначив Петро Сипняк.

Петро Сипняк
Петро Сипняк

Петро Сипняк народився 29 січня 1959 року у селі Лани неподалік міста Галич на Івано-Франківщині. У 1985 році закінчив навчання у Львівському Інституті прикладного та декоративного мистецтва, нині – ЛНАМ. Член НСХУ. Член Спілки художників «Клуб українських мистців». У 2014 році отримав почесне звання Народного художника України.

“В мене дитинство асоціюється з центром Львова. Наш двір, такий як колодязь, парк Костюшки, у якому в дитинстві гуляла, різні двори і велосипед – такий собі символ руху та розвитку. І такий був задум, щоб роботи були як на дитячих малюнках – яскраві, позитивні, оптимістичні. І кожна робота мала якийсь образ, відтінок – рожевий, жовтий, зелений, помаранчевий, бо, зазвичай, в дитинстві саме такі кольори”, – ділилася враженнями Олена Каменецька-Остапчук.

Олена Каменецька-Остапчук
Олена Каменецька-Остапчук

Олена Каменецька-Остапчук народилась 1964 року у Львові. Вчилася живопису у В.А.Овсійчука, рисунку у Б.Буряка, закінчила Український Поліграфічний Інститут ім. І. Федорова, відділення графіки. Учасник понад 20 всеукраїнських виставок, незмінний учасник Львівських Осінніх Салонів. Член Спілки Художників України. Автор п’яти персональних виставок.

“На моїх картинах на дитячу тему діти – це не конкретні портрети. Це образи дітей. Українських дітей, бо я їх одягаю у вишиваночки, вони мають запасочки, спіднички, хлопчики – вишивані сорочки. І ці діти не мають конкретних рис, тільки образ, іноді там ще бувають крильця, щоб нагадувало ангеликів. Тому що для батьків діти – це Боже благословення і тому я їх асоціюю з ангеликами і крильцями. Ну і не треба забувати, що кожна людина все одно залишається дитиною”, – зазначила Ольга Падовська.

Ольга Падовська
Ольга Падовська

Ольга Падовська у 1985-1990рр. навчалась у Львівській Академії мистецтв. Викладачі з фаху – С.Коропчак, Ю.Скандаков. Працює в галузі станкового малярства. Член НСХУ. Учасниця регіональних, всеукраїнських, міжнародних виставок і пленерів. Її роботи знаходяться в приватних колекціях і музеях України та за кордоном.

Завдяки чотирьом талановитим художникам у червні маємо нагоду зануритись у найсвітліші спогади з власного дитинства. Експозиція триватиме до кінця червня, вхід вільний.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.