П’ять аптек старого Львова

3440
П’ять аптек старого Львова
«Під римським імператором Титом»
«Під римським імператором Титом»
«Під римським імператором Титом»

Аптеку «Під римським імператором Титом» за адресою вул. Личаківська, 3 заснував у 1818 році Теодор Торосевич – автор багатьох наукових праць, присвячених мінеральним джерелам Галичини. Саме він уперше зробив повний хіміко-фізичний аналіз лікувальних властивостей вод Трускавця, Любіня Великого, Риманіва.

«На Марійській площі»
«На Марійській площі»
«На Марійській площі»

Аптеку «На Марійській площі» засновано у 1914 році. Через п’ять років доктор Стефан Стенцель придбав її у магістра Антонія Гроблевського, а в 1920-му влада видала Стенцелю дозвіл на самостійне ведення публічної аптеки. Новий власник переніс аптеку з вулиці Гетьманської, 8, у новозбудовану кам’яницю Шпрехера на площі Марійській. Це був перший аптечний заклад у місті, де рецептурний відділ відокремили від «ручного» продажу ліків, що на той час було достатньо прогресивним кроком.

Комунальна аптека №1
Комунальна аптека №1
Комунальна аптека №1

Колишній прибутковий будинок Фейвела Френкеля збудований протягом 1909–1912 років на розі вулиць Фредра і Князя Романа. Проект будинку у формах раціонального модерну розробив Тадеуш Врубель і Максимільян Бурстін у бюро Станіслава Улейського і Кароля Ріхтмана-Рудневського. Після Першої світової війни будинок придбано Касою хворих, яка влаштувала тут лікарню, а на першому поверсі — аптеку. У 1980-х роках перебудовано інтер’єр аптеки, вхід з нинішньої вулиці Князя Романа перенесено на вулицю Фредра. Нині це комунальна аптека № 1.

«Під срібним орлом»
«Під срібним орлом»
«Під срібним орлом»

Аптека створена 1783 р. Розміщена на розі вулиць Краківської та Лесі Українки. На її місці функціонує аптеки, але вона не має колишнього інтер’єру. «Під срібним орлом» була одна з найменших аптек у Львові.

Легенда аптеки-музею
«Під чорним орлом»
«Під чорним орлом»

В аптеці-музеї «Під чорним орлом» розповідають легенду про те, як вдалося розгадати секрет рубінового скла. Колись давно жив бідний скловар. Йому ніяк не вдавалось розбагатіти. Бідність призвела до відчаю його дружину. Одного разу вона, розгнівавшись, скинула з руки золоту обручку і кинула її до киплячої скломаси. Раптом сталось диво: сіра маса перетворилась на яскраво-червону. Майстер не розгубився й виготовив з неї посуд.

С тих пір він винайшов технологію варіння рубінового скла, отримав багатство й славу, але втратив дружину.

Наталія Бойченко

Джерела: zaxid.netwww.karpaty.net.uawww.karpaty.net.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.