Польський тенор, “зірка якого засяяла” на львівській оперній сцені (відео)

1377
Польський тенор,

Одним з найвидатніших польських співаків є Ян Кепура. Музичну освіту він отримав у Варшаві, навчаючись у професорів Вацлава Бжезинського і Тадеуша Леліви.

Першою його невеликою партією була роль Ґураля в опері Станіслава Монюшка “Галька” на сцені Варшавського театру. Але справжнім дебютом був виступ на сцені Львівського оперного театру у 1924 році в ролі Фауста в однойменній опері Шарля Ґуно. Це був надзвичайно успішний дебют, який і розпочав кар’єру оперного співака.

Найвидатніший польський тенор Ян Кепура
Найвидатніший польський тенор Ян Кепура

Потім Ян Кепура виступає у Варшаві, на сценах поморських театрів у Торуні,  Познані, на сцені Віденського театру.  На вершині своєї слави Ян Кепура перебував у 30-их роках ХХ століття. Тоді він виступає в в Лондоні, Парижі, Мілані і скрізь його супроводжує надзвичайний успіх.  Ян Кепура має тисячі шанувальників і шанувальниць, для яких часто співає просто з балконів готелів, з дахів автівок, і з вікон вагонів.

Ян Кепура співає з балкону готелю
Ян Кепура співає з балкону готелю

З 1930 року Ян Кепура починає зніматися у музичних фільмах, що дуже добре пасувало його яскравій артистичній натурі. Серед відомих фільмів потрібно назвати “Неаполь, співоче місто”, “Пісня ночі”, “Кохаю всіх жінок”, “Чари богеми”, “Моя пісенька для тебе”, “Країна усмішок” та інші.

В 1936 році Ян Кепура одружується з відомою співачкою угорського походження Мартою Еґґерт і далі з нею, як партнеркою, виступає на сцені оперних театрів та оперетах. Особливою популярністю користувалися їхні спільні виступи в театрі на Бродвеї в опереті Легара “Весела вдова”.

Найвидатніший польський тенор Ян Кепура
Найвидатніший польський тенор Ян Кепура

З 1938 року Ян Кепура пов’язує свою творчість з Американським континентом, декілька сезонів виступає на сцені “Метрополітен-опера”, гастролює в країнах Південної та Північної Америки,після завершення Другої Світової Війни, в Європі, зокрема відвідує Польщу та з великим успіхом виступає для своїх земляків.

завідувач наукового відділу музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові
Данута БІЛАВИЧ

Для всіх охочих дізнатися більше про цього чудового співака є можливість завітати 20 квітня 2015 року (понеділок) о 18:00 в музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові на лекцію Данути Білавич “Видатні тенори на львівській оперній сцені”: Олександр Мишуга (1853-1922), Модест Менцинський (1875-1935), Михайло Голинський (1890-1973), Ян Кепура (1902-1966).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.