#Піснівійни — коли слова сильніші за зброю (відео)

624

Коли слова стають сильнішими за будь-яку зброю, коли пісня здатна обдаровувати надією і додавати сили йти в бій, тоді виникає необхідність, щоб її виконували всі, в кожному куточку країни. Проект #Піснівійни — це п’ятнадцять композицій, де, без перебільшення, кожне слово пережите на війні. Їх створили самі воїни АТО і записали альбом разом із українськими співаками.

До альбому ввійшли різножанрові пісні на різні смаки та їх всіх об’єднує тема війни. Те, що проект цікавий не лише воїнам, а й пересічним українцям, як зазначила ініціатор і координатор проекту, журналістка Галина Гузьо, свідчить про те, що тема війни не байдужа і болить. Сподіваюся, що цей диск, хоча б трошки приблизить перемогу. Бо моральний дух української армії надзвичайно важливий у перемозі.

— Для мене цей проект цінний, бо ті всі слова — прожиті. Це не слово, написане десь на дивані чи ліжку. Ні! Тут все вирвано з власного шляху. Наші думки йдуть від серця і полетять потужною енергією на Схід, де їх точно будуть слухати. Гітара сильніша за „Гради“, які стоять на східних територіях. Тут є снайпери, які „б’ють“ у свідомість. Гібридну війну треба спершу побороти в голові, — наголосив на презентації проекту #Піснівійни воїн Зиновій Медюх.

— #Піснівійни — надзвичайно важливий проект через свою українську складову. Воїнів АТО вводять в оману завуальованою пропагандою, так званого „русскоязичного патриотизма“. Більшість пісень, які співають вони, були написані ще в радянські часи і всі вони російською. Натомість #Піснівійни — абсолютно українськомовний проект. Тож, переконаний, що згодом наші російськомовні патріоти співатимуть вже нові пісні українською мовою, — підкреслив наймолодший учасник проекту, 21-річний воїн-доброволець Ігор Шолтис.

Деякі композиції, як зокрема, „Дорога на Схід“, вже стали фронтовими піснями.

Олександр Рожко пройшов чотири війни: Афганістан, Дагестан, Югославія і Придністров’я.

— На війні нема кольорів, там все чорне або біле. В цьому диску вся правда про війну, те, про що думають воїни. Я свою війну розпочав в 1982 році. Маю багато досвіду, бачив різних людей, переживав різне і знаю, що пісня — це один із головних чинників, який піднімає дух солдатів, — наголосив боєць.

У проекту #Піснівійни взяли участь чотирнадцятеро воїнів АТО, більшість — добровольці. Разом із ними записали композиції „Піккардійська терція“, Павло Табаков, Тарас Тополя, Арсен Мірзоян, Сергій Василюк та інші. Компакт-диски безкоштовно передають бійцям на передову, у військові частини, майбутнім офіцерам. Гроші на мистецький проект — народні, у ньому жодної копійки з державного бюджету чи від влади. Альбом видали тиражем п’ять тисяч дисків. Першу тисячу вже передали на передову для наших воїнів. І більше того, всі пісні будуть у вільному доступі в інтернеті, тож слухати і переспівувати зможуть усі.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.