«Пам’ятки єврейського ремесла» в виставкових залах Музею «Палаццо Бандінеллі» (відео)

1386

В п’ятницю, 27 травня 2016 року, в виставкових залах Музею «Палаццо Бандінеллі» (пл. Ринок, 2), в рамках VIII-го Міжнародного фестивалю єврейської музики «LvivKlezFest 2016», відбулося відкриття виставки «Пам’ятки єврейського ремесла». Організаторами цієї події виступили ВЄБФ «Хесед-Ар’є» та Львівський історичний музей.

Директор всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар'є» Адель Діанова на відкритті виставки «Пам'ятки єврейського ремесла»
Директор всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є» Адель Діанова на відкритті виставки «Пам’ятки єврейського ремесла»

“Завдяки співпраці з музеєм місто щороку бачить, які величезні скарби єврейської культури залишились у Львові в чотирьох музеях. Але, на жаль, вони не експонуються часто, а знаходяться в запасниках. І завдяки нашим фестивалям та співпраці з музеєм ми показуємо львів’янам і гостям міста, який величезний пласт культури залишений євреями, котрі жили у Львові.  Я дуже задоволена з того факту, що до цієї потужної виставки, до якої долучилися три музеї, долучився також наш малесенький музейчик – єдиний на сьогодні єврейський музей у Львові”, – сказала директор всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є» Адель Діанова на відкритті виставки «Пам’ятки єврейського ремесла».

Завідувач сектором Львівського історичного музею «Палаццо Бандінеллі» Тетяна Лозова на відкритті виставки «Пам'ятки єврейського ремесла»
Завідувач сектором Львівського історичного музею «Палаццо Бандінеллі» Тетяна Лозова на відкритті виставки «Пам’ятки єврейського ремесла»

“На виставці представлено понад 150 оригінальних предметів, які знайомлять з розвитком єврейського ремесла.  Найпоширенішими ремеслами, якими займалися євреї  були такі споживчі професії як: кравці, ткачі, ливарники, мідники, пекарі, аптекарі, ювеліри, годинникарі, різники та багато інших. Невеликий приклад, за австрійськи переписом 1773 року в усій Галичині жило 44 тис. ремісників , з них 16 тис. були ремісники іудеї. Це трохи більше ніж третина.

Виставка розташована в трьох залах. На світлинах у першому залі, представлені деякі ремесла, якими займалися євреї. Серед представлених ремесел є такі, що невідомі вже і старшому поколінню.  Оригінальним експонатом у цьому залі є Диплом челядника за 1916 рік і от за параметрами цього документу можна побачити всі ремесла, які існували в нашому місті.

Є експонати, які показують розвиток аптекарської справи, розвиток миловаріння у Львові. Тут можна побачити оригінальну печатку Нафтопереробного заводу, на якому виготовляли мило, за 1896 рік та штамп який ставили на свої вироби миловари.

Наступний зал – це кравецьке ремесло, це вироби з міді, вироби бляхарів, мідників, друкарів, палітурників. Взагалі, у Львові, в 1815 році було декілька друкарень власниками яких були євреї.

У третьому залі представлені предмети художнього ремесла. Це унікальні предмети. Тут можна побачити вироби з фаянсу, різноманітні за своїм функціональним призначенням. Також  об’єкти релігійно-культового, обрядового характеру, предмети святкового і повсякденного вжитку, які виготовлені із різних матеріалів: металу, тканини, латуні, міді, бронзи, срібла, скла, паперу, глини. І вперше, у Львові, представлені предмети – вироби єврейських ремісників з дерева”, – розповіла  про експозицію виставки завідувач сектором Львівського історичного музею «Палаццо Бандінеллі» Тетяна Лозова.

Виставку можна оглянути на третьому поверсі музею «Палаццо Бандінеллі» протягом найближчих трьох місяців.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.