Німий фільм «Свято молоді» знятий у червні 1930 року у Львові(відео)

0
537
Німий фільм «Свято молоді» знятий у червні 1930 року у Львові

Сьогодні пропонуємо вашій увазі німий фільм «Свято молоді» знятий у червні 1930 року у Львові. Автором стрічки є вихованець Станиславівського Пласту, член куреня «Орден Залізної Остроги», фотограф, згодом знаний початківець кінометографії у Галичині – Юліян Дорош.

Даний фільм віднайдено з ініціативи Пласту, за участю Дмитра Яреми та Тараса Зеня. Оцифрувати раритетні плівки допоміг Олександр Рябокрис.

Ця кінохроніка спершу шукалась для ілюстрування міжвоєнного періоду організації у фільмі “Смуга Перешкод. Історія Івано-Франківського Пласту”. Також, згодом деякі кадри були використані у фільмі Першого Національного – “Велика гра”.

До Вашої уваги повна версія віднайденого у центральному державному кінофотофоно архіві України ім. Г. С. Пшеничного. Цікавим фактом є те, що у стрічці серед пластунів присутній Митрополит Андрей Шептицький. За словами істориків, це єдине відео де зафіксований тодішній голова УГКЦ, що збереглось до теперішніх часів.

Також дані кадри на сьогоднішній день є найстарішими у яких присутні українські скаути – пластуни. В реєстрі Центрального кіно архіву відео описується так:
” 232. СВЯТО МОЛОДІ. Кінофільм, 1930. Арх. № 11984. Студія “Соня-фільм”.
Фрагменти фільму про свято молоді, організоване українським культурно-освітнім товариством “Рідна школа” у Львові. Показано табір молоді, гімнастичні вправи у виконанні учнів торговельної, промислової, народних та середніх шкіл. На святі присутні митрополит УГКЦ А. Шептицький та голова товариства І. Кокорудз. “.

Напишіть відгук