Незабутній колорит Гуцульщини завітав до дому Грушевських

353

В середу, 4 липня 2018 року у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. Франка, 154) відбулося відкриття виставки “Окраса Гуцульського краю. Портрети гуцулів у творчому доробку художників Ігоря Гапона та Ореста Косара”.

«Гуцульську виставку ми планували завчасу. Ми не оговорювали її формат, не ставили наперед якісь жорсткі рамки, але ми знали, що заговорить чарівна краса карпатських гір і ми дістанемо насолоду від спілкування з тим, що є найдорожчим у кожній історії і у кожному відкритті — це люди, їхній характер, настрої, бажання. І через них ми пізнаємо колорит тієї місцевості, того краю, який хочемо більше відкрити для себе та зрозуміти.

Директор Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові Марія Магунь
Директор Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові Марія Магунь

Думаю, що імена Ігоря Гапона та Ореста Косара знайомі багатьом. Вони для нас знайомі своєю творчістю та є бажаними гостями у цьому домі. Ми знаємо їхні карпатські мотиви, які прочитуємо у художніх пейзажних полотнах, але цьогоріч ми споставили інший акцент. Ми вирішили, що маємо ближче познайомитися з окрасою карпатських гір — людьми, які є справді не тільки автохтонним населення Карпат, а ще й носіями духовної та матеріальної культур, отого величезного скарбу, який можна відшукати в гуцульському краю” – поділилася з присутніми на відкритті виставки директор музею Марія Магунь.

Ігор Гапон
Ігор Гапон (фото з http://blog.turmir.com/blog_11902.html)

На спільній виставці двох художників представлено близько 30 робіт об’єднаних однією темою — казкові Карпати, чарівність яких показана крізь призму жанрових портретів.

“Наші художники Ігор Гапон та Орест Косар проводять в Карпатах удже багато часу. Проводять його на пленерах, їздять самі, у гості, малюють. І їхній живопис, в першу чергу, є літописанням теперішнього часу, того, що збереглося і воно буде мати свою цінність. Обоє авторів — це яскраві представники Львівської декоративної школи мистецтва. І протягом часу функціонування школи ми можемо визначити її основні риси: декоративність композиції, площинність, певний реалізм образів, своєрідне колористичне бачення, вміння представити образ на певному тлі та обіграти його з декоративної точки зору. Тішить, що роботи є мажорними. Це говорить про внутрішній оптимізм авторів і це є добре, це те, що виділяє наших художників” – розповіла мистецтвознавець Олена Кіс-Федорук.

Ігор Гапон. Гуцульське весілля
Ігор Гапон. Гуцульське весілля

“Коли художник їде в Карпати, цей чудовий край на Гуцульщині, він перш за все не думає, що там щось створить, а їде туди, щоб щось змінити, зарядитися позитивом перш за все, а вже потім, дасть Бог, йому щось вдасться. Часами виходить, часами ні, але це настілький благодатний край та чудові люди, що завжди можна щось для себе знайти” – поділився один з авторів виставки, художник Орест Косар.

Орест Косар
Орест Косар (фото http://slavsko-maxim.com/kosar.html)

Під час відкриття виставки присутні змогли насолодитися чарівною музикою, подарованою скрипалями Володимиром Савкою і Ольгою Крушельницькою, а також запальною гуцульскою мелодією від Любомира Кушлика, виконаною на турячому розі.

Орест Косар. Мелодія Карпат.
Орест Косар. Мелодія Карпат

Експозицію виставки “Окраса Гуцульського краю. Портрети гуцулів у творчому доробку художників Ігоря Гапона та Ореста Косара” можна буде оглянути в Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. Франка, 154) до 5 серпня 2018 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.