Мистецька галерея Гері Боумена запрошує на відкриття виставки графіки Ігоря Подольчака

0
538

В п’ятницю, 5 серпня 2016 року, о 18.00 в Мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) відбудеться відкриття виставки графіки Ігоря Подольчака.

Ігор Подольчак народився 9 квітня 1962 року у Львові. Знаний як український режисер, художник, графік, фотограф, куратор сучасного мистецтва. Закінчив Львівський Державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Разом з Ігорем Дюричем та Романом Віктюком є засновником творчого об’єднання “Фонд Мазоха”.

 

Ігор Подольчак
Ігор Подольчак

Багато років художник активно проводить різноманітні мистецькі акції в Україні, Німеччині та Росії. Художня критика відносить артистичну творчість Подольчака до «Південноросійської хвилі», інші – до акціонізму.

Ігор Подольчак. Великий Гермафродит. 1994, офорт
Ігор Подольчак. Великий Гермафродит. 1994, офорт

У 1997 році Ігор займається комплексним проектуванням візуально-іміджевої складової політичних виборчих кампаній в Україні та Росії, у 2006 пише сценарії, знімає та продюсує кінофільми. У режисерскому доробку дві повнометражні художні картини: Las Meninas, Delirium. У 2014 році журнал Forbes Україна визнав Ігоря Подольчака одним з 10 найвизначніших кінорежисерів України.

Ігор Подольчак. Без назви. 1995, чорно-біле розмальоване фото
Ігор Подольчак. Без назви. 1995, чорно-біле розмальоване фото

В центрі творчості Подольчака знаходиться людське тіло в різних його проявах, взаємовідносинах з іншими тілами, в різних станах та стадіях розкладу. В художньому розвитку теми розкладання та тліну фігурують виключно два типи матерії, дві певні формації «плоті» — людська і архітектурна. Саме вони — вмістилища різного роду енергій, сполучення різноманітних семіотичних кодів — найвиразніше демонструють вияви регресивних сил. Схильність до метаморфоз розпаду розкриває та по-особливому міфологізує «тілесність» цих двох організмів, а нестійкість точки зору на їх взаємини у цьому стані (коливання від алегорії до трилера), постійно вдосконалює іконографію естетики Подольчака в цілому.

Твори Ігоря Подольчака знаходяться в 26 музеях та публічних колекціях всього світу.

Ористарх БАНДРУК

 

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.