Міжнародний з’їзд хіпі, або презентація альманаху “Хіппі у Львові”

1683
Міжнародний з'їзд хіпі, або презентація альманаху
Міжнародний з'їзд хіпі, або презентація альманаху "Хіппі у Львові"

В суботу, 19 березня 2016 року, в Мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) відбулась презентація 3-го альманаху “Хіппі у Львові”, надрукованого у видавництві “Апріорі”.

Ця, на перший погляд невелика подія, перетворилася на справжній міжнародний з’їзд учасників та шанувальників руху хіпі як у далекі 60-ті та 70-ті, так і сучасної молоді. Адже, за словами організаторів презентації, рух хіпі не зник і яскравим проявом цього став Майдані Гідності.  Власне Героям Майдану та Бійцям АТО автори присвятили третій випуск альманаху.

Третій альманах "Хіппі у Львові"
Третій альманах “Хіппі у Львові”

“Цей альманах, присвячений Героям Майдану і Героям АТО. Для хіпі головне свобода. Свобода – це головна цінність і боротьба за свободу – це те, що повинні робити хіпі в першу чергу. Львівські хіпі все життя боролися за свободу і в контексті останніх подій немає нічого дивного, що хіпі брали активну діяльну участь у цьому всьому.

Ілько Лемко
Ілько Лемко

Поза тим всім,  в третьому альманаху надзвичайно художні, надзвичайно високі та духовні речі. Цей альманах найкраще, що було в нас до цього”, – сказав Ілько Лемко відкриваючи презентацію.

На презентацію видання з’їхалися гості не тільки з України, тут можна було побачити представників країн Прибалтики, Польщі, Угорщини, надійшла велика кількість листів та привітань з Росії.

«Третій альманах вийшов у грудні минулого року. Його тематика – це хіпі, хіпі ідеї, хіпі герої і не тільки львівські. Альманах продовжує лінію першого і другого, тобто висвітлює  життя львівської центрової  тусовки 60-70-х років. Сюжети, герої, події, все те, що складає сучасний епос Львова до творення якого залучені учасники тусовки і всі хто щось про це знає.

Іван Банах
Іван Банах

Вдалося розширити автуру альманаху і крім львів’ян у нас є окремий розділ, присвячений київським авторам, розділ, присвячений московським авторам і є розділ, де представлено творчість авторів з Вільнюса, Вроцлава, Праги, Лондона» – зазначив редактор альманаху Іван Банах.

Хіпі – це філософія Свободи, філософія життя, філософія що поєднує і мистецтво і поезію і музику. Музику, народжену на задвірках тоталітарного суспільства, котра, тим не менше, стала домінуючим символом  передачі духу свободи між поколіннями.

На фото (зліва направо): Сергій "Банан" Орловський, Юрій Шаріфов, Іван Банах Алік (Олег) Олісевич
На фото (зліва направо): Сергій “Банан” Орловський, Юрій Шаріфов, Іван Банах, Алік (Олег) Олісевич

“Коли я починав свою діяльність, то не думалось, що це щось буде значити, бо робив те, що подобалось собі і своїм колегам. Ми теж, я думаю, приклалися до зламу комуністичної системи, бо музика, можливо не так явно як слово, за письменниками  полювали, висилали, заарештовували, а ми коли почали грати нас просто не помітили. А коли помітили, вже було пізно. Люди приходили слухати і проникалися ідеями вільності та свободи”, –  розповів Юрій Шаріфов.

На закінчення, якщо так можна назвати, презентація переросла в драйвовий джем-сейшн учасників різних колективів, музичних напрямків та стилів. Стіни галереї героїчно витримали )).

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.