МІОК відкриває Україні українців світу

278

Відкрити для України українців діаспори, розповісти про їхню масштабну титанічну працю впродовж багатьох десятиліть, які не лише зберегли власну ідентичність, а й бути для світу голосом свого народу в часи безправ’я та бездержавності України і, врешті, допомогти усвідомити, що, об’єднавши зусилля, зумівши вибудувати партнерські взаємини, зможемо йти далі, — таку мету поставили перед собою працівники Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Львівської політехніки, на чолі з Іриною Ключковською.

 

Директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Ірина Ключковська

Мультимедійна виставка „Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра“, яку МІОК підготував спеціально до 50-ліття СКУ, мандрує Україною, щоб розширювати інформаційний діапазон.

— Народження цієї виставки сприяє „зшиванню“ не лише світового українства і нашої держави, а й самої України. Адже відвідуючи різні місті Східної, Центральної, Південної України, ми починаємо глибше розуміти одні одних. Виставку вже презентували в Києві — у Верховній Раді, в освітніх та культурних центрах Дніпра, Запоріжжя, Полтави. Кожна поїздка має дуже добрий резонанс. Ми вже отримали запрошення на постійне експонування цієї виставки в цих містах, зокрема в Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського просили залишити експозицію на два місяці, — розповіла Ірина Ключковська.

Цільова аудиторія виставки — молодь. Як зазначили співробітники МІОК — заступник директора Андрій Яців, Оксана Кв’ятковська та Юрій Марусик, їх приємно вразила зацікавленість студентів цим проектом, особливо в Запоріжжі, де захід відбувся за сприяння Інституту журналістики та масової комунікації Класичного приватного університету. Важливою складовою презентації в цьому місті стало представлення унікального проекту цього інституту — Електронної бібліотеки Diasporiana, метою якого є збереження та поширення інтелектуальної спадщини української еміграції.

Крім просвітницької роботи МІОК виконує ще й іміджеву, бо всюди наголошує, що є структурним підрозділом Національного університету „Львівська політехніка“, де розуміють важливість співпраці з українством цілого світу.

Виставка «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра»
Відкриття виставки «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра» у Дніпрі
Заступник директора МІОК Андрій Яців у Дніпрі презентує виставку «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра»
Команда МІОК разом зі співорганізаторами презентації виставки «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра» у Дніпрі

— Навесні повеземо виставку в Харків, Миколаїв, Херсон і, за можливості, в прифронтову Луганщину. Зараз частина виставки перебуває на конференції в Брюсселі, куди з’їжджається представники українських громад із Європи. Також електронні варіанти нашої експозиції є в багатьох країнах Європи, зокрема в Мадриді, Афінах Лісабоні, — додав Андрій Яців.

Ще один напрям, над яким працюють у МІОК — це викорінення стереотипного сприйняття українських діаспорян. Тут переконані, що мусить відбутися інтеграція знань про українську діаспору, її здобутки в історії, культурі в освітній процес, бо це справді грандіозний пласт напрацювань.

Виставка «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра» у Запоріжжі
Виставка «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра» у Запоріжжі
Виставка «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра» у Запоріжжі

— Дуже важливо, що зараз крок за кроком відкриваємо для себе незнані імена видатних українців із діаспори, повертаючи їхню славу на рідні землі. Надзвичайно важливо, щоб у нас була співпраці на засадах партнерства. Адже ті проекти, над якими спільно працюємо — найуспішніші. Добрим прикладом є інформування світу про Голодомор 1932-33 років в Україні. Тепер щораз більше країн визнають, що це був геноцид нашого народу. Та й, як говорить науковиця Оксана Пахльовська, без культурної інтеграції не може відбутися економічна. Тому так важливо, щоб у нашій країні з’явилася інституція, яка б популяризувала Україну за прикладом Інститут ім. Гете в Німеччині, Альянс Франсез у Франції та багато інших. Адже в нас є що показати світові, є про що розповісти, — додала Ірина Михайлівна.

Представлення виставки у Полтаві

Нещодавно, на запрошення міністра освіти і науки України, Ірина Ключковська взяла участь у нараді щодо запровадженням сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної. Обговорення відбувалося під головуванням Віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, її заступника Юрія Рашкевича, представників МЗС, НАН України тощо.

Виставка «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра»

Свідченням потрібності цієї роботи став і нещодавній семінар, приурочений до Дня української мови і писемності, за участі викладача курсів української мови в Білорусі Єгора Дзьобика. Гість розповів про труднощі, які доводиться йому долати, а також наголосив, що саме напрацювання МІОК — спеціальні підручники „Крок до України“, допомагають йому розвивати курси та зрозуміліше викладати. Цікаво було дізнатися, що в Білорусі найчастіше хочуть вивчати українську мову не лише вихідні з України, а й ті, хто фанатіє від пісень гурту „Океан Ельзи“

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.