Мінімалізм форми, або «Лінія горизонту» Соломії Ковтун

0
408
Мінімалізм форми, або «Лінія горизонту» Соломії Ковтун

У вівторок, 19 липня 2016 року, в галереї сучасного мистецтва  «Зелена канапа» (вул. Вірменська, 7) відкрилася виставка живопису самобутньої львівської мисткині Соломії Ковтун під назвою  «Лінія горизонту».

Ще у 2013 році Соломія Ковтун представляла у галереї свою персональну виставку під назвою «12». Ця промовиста назва говорила про те, що Соломія проводить дванадцяту за ліком персональну виставку і це всього за 4 роки творчої діяльності!

Соломія Ковтун
Соломія Ковтун

То ж не є дивним той факт, що після такого інтенсивну приходить втома. Соломія, хоча звичайно й здійснила ще дві виставки за ці 3 роки ( в галереї «Велес» та «Меланка Арт») та все ж призупинилась. Взяла паузу, у пошуках нового натхнення.

А знайшла вона його, як це часто буває з митцями у подорожі. Під час відвідин Музеїв у Мадриді – побачила і рефлексувала  творами геніального Марка Ротко. Його мінімалізм форми і максимальна промовистість кольору резонували з світобаченням художниці. І, як наслідок, народилася нова виставка абстрагованих пейзажів, у яких об’єктом є лінія і пляма.

Зустріч неба і землі розділена лінією горизонту. Така далека і така близька. до неї всього кілька кілометрів. До неї йти і не досягнути, її побачити, але не збагнути.

Велич стихії кольору пульсує на великих полотнах художниці, її можливо відчути, але тільки тим, хто на тій самій хвилі.

Наталка СТУДНЯ

Напишіть відгук