Мінімалізм форми, або «Лінія горизонту» Соломії Ковтун

0
418
Мінімалізм форми, або «Лінія горизонту» Соломії Ковтун

У вівторок, 19 липня 2016 року, в галереї сучасного мистецтва  «Зелена канапа» (вул. Вірменська, 7) відкрилася виставка живопису самобутньої львівської мисткині Соломії Ковтун під назвою  «Лінія горизонту».

Ще у 2013 році Соломія Ковтун представляла у галереї свою персональну виставку під назвою «12». Ця промовиста назва говорила про те, що Соломія проводить дванадцяту за ліком персональну виставку і це всього за 4 роки творчої діяльності!

Соломія Ковтун
Соломія Ковтун

То ж не є дивним той факт, що після такого інтенсивну приходить втома. Соломія, хоча звичайно й здійснила ще дві виставки за ці 3 роки ( в галереї «Велес» та «Меланка Арт») та все ж призупинилась. Взяла паузу, у пошуках нового натхнення.

А знайшла вона його, як це часто буває з митцями у подорожі. Під час відвідин Музеїв у Мадриді – побачила і рефлексувала  творами геніального Марка Ротко. Його мінімалізм форми і максимальна промовистість кольору резонували з світобаченням художниці. І, як наслідок, народилася нова виставка абстрагованих пейзажів, у яких об’єктом є лінія і пляма.

Зустріч неба і землі розділена лінією горизонту. Така далека і така близька. до неї всього кілька кілометрів. До неї йти і не досягнути, її побачити, але не збагнути.

Велич стихії кольору пульсує на великих полотнах художниці, її можливо відчути, але тільки тим, хто на тій самій хвилі.

Наталка СТУДНЯ

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.