„Малярство” Володимира Риботицького підкорило Львів (відео)

1138
Відкриття виставки Володимира Риботицького „Малярство”

В середу, 13 вересня 2017 року, в Історичному комплексі НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. М. Драгоманова, 42) відбулося відкриття виставки Володимира Риботицького „Малярство”.

Представлена на виставці колекція живописних полотен відкриває нам доробок досвідченого, зрілого художника, впевненого у власних творчих силах, який з плином часу не втрачає молодечого запалу та свіжості емоцій.

Генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан

“Володимир Риботицький – це щось особливе в мистецькому житті Львова. Художник який десятки років працював в нас, не раз виставлявся і це вже, напевно, третя виставка в стінах Національного музею у Львові. Художник, який десятки років присвятив викладацькій роботі і в Інституті декоративно-прикладного мистецтва, і в Дитячій художній школі ім.. Олекси Новаківського, і в коледжі ім. Івана Труша”, – сказав генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан відкриваючи виставку.

Володимир Риботицький
Володимир Риботицький

Володимир Риботицький завжди залишався яскраво вираженим прихильником експресіонізму – мистецької течії, котра пронизує все ХХ століття і до сьогодні не втрачає актуальності. Експресія визначає його людський характер, спосіб поведінки в навколишньому середовищі та реагування на зовнішні подразники. Нестримна внутрішня енергія творця перебуває в органічній єдності з буянням насичених барв, високою напругою тональних контрастів, динамічним рухом локальних кольорових плям, сповнених несподіваними фактурами.

“У видноколі наших мистецьких подій персональна виставка Володимира Риботицького справі є подією. Подією в тому сенсі, що ми представляємо персональну  ретроспективну виставку одного з найвизначніших митців, який справді нам представляє львівську школу малярства.

Заступниця генерального директора з наукової роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Оксана Біла
Заступниця генерального директора з наукової роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Оксана Біла

Виставка представляє усі етапи творчого вислову митця. Ми бачимо його перші твори, коли він багато мандрував разом із львівським митцями. Потім його новий  творчий злет, творчий перелом  перелом  – довше перебування у США, знайомство з новими течіями та стилями, що сформувало його зовсім інше бачення як митця. Повернення художника до України дало нову ноту у його творах. І очевидно сьогодні його останні роботи теж стануть  для багатьох великим відкриттям”, – зазначила заступниця генерального директора з наукової роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Оксана Біла.

Експонованим творам митця властивий легкий та невимушений колорит з ніжними пастельними переходами, гармонійно врівноваженими складними гамами чи різкими кольоровими зіставленнями на межі дисонансу, а також виразна настроєвість полотен, що виявляє здатність вступати в контакт з безконечно різноманітними асоціативними реакціями глядачів.

Кандидат філософських наук, доцент Львівської національної академії мистецтв Дарина Скринник-Миська
Кандидат філософських наук, доцент Львівської національної академії мистецтв Дарина Скринник-Миська

“Володимир Риботицький яскравий представник Львівської школи живопису, один з кращих в своєму поколінні. Також хрестоматійна істина, що він належить до напрямку експресіонізму. Якщо подивитися на роботи Володимира Риботицького, то в нього цей експресіонізм, цей вир кольору, колосальна напруга кольору , дуже тонко інтуїтивно відчута, вона оформлена потужним розумінням форми і композиції”, – поділилася враженнями кандидат філософських наук, доцент Львівської національної академії мистецтв Дарина Скринник-Миська.

Друзі Володимира Риботицького з Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького вирішили зробити подарунок художникові і змонтували відеоролик з його інтерв’ю знятого 20  червня 1990 року, який демонстрували в день відкриття виставки серед робіт митця.

Виставка триватиме в Історичному комплексі НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. М. Драгоманова, 42) до 8 жовтня 2017 року. Експозицію можна оглянути з 10 до 18.00 (крім понеділка, вівторка).

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.