Лекція про Стефана Банаха зібрала рекордну кількість слухачів (відео)

2527
Лекція про Стефана Банаха зібрала рекордну кількість слухачів

Ще ніколи, мабуть, не збиралося в стінах кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) стільки спраглих до знань мешканців міста, як минулого четверга – 25 лютого 2016 року.  В цей день  Клуб шанувальників Галичини презентував лекцію «Легендарний Стефан Банах і його математична школа». Близько 19.00 (час початку лекції) в кав’ярні якимось дивом розмістилося близько 50 потенційних слухачів лекції.

Люди зайняли усі стільці, навіть повиносили ті, що були на кухні, проте навіть в цій ситуації десятьом охочим довелося слухати лекцію стоячи.  А бідні офіціантки мусили приймати замовлення з голосу та передавати каву і смаколики через гостей закладу, оскільки вийти з-за барної стійки просто не мали змоги.

Кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математичного і функціонального аналізу механіко-математичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, Ярослав Притула
Кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математичного і функціонального аналізу механіко-математичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, Ярослав Притула

Розповідав про славетного львів’янина, науковця Стефана Банаха – кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математичного і функціонального аналізу механіко-математичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, Ярослав Притула.

Більша частина життя Стефана Банаха минула у Львові, а його біографія, яким би її періодом ми не цікавились докладніше, позбавлена тривіальності та подібна на роман із захоплюючим сюжетом. Цілий шмат львівської міжвоєнної історії був написаний корифеями точних наук на чолі з Банахом, котрі годинами проводили свої дискусії у «Шкоцькій» кнайпі. Останню, інколи виправдано, порівнюють із паризьким «Café de Flore», де натомість плекали нові ідеї головні літературні і мистецькі таланти тогочасного світу.

На лекції також прозвучали цікаві факти з життя Стефана Банаха та його колег, малознані історії зі «Шкоцької», сама ж розповідь ілюструвалася рідкісними світлинами знаменитого математика.

Через велику популярність цієї лекції,  арт-директор кав’ярні-галереї «Штука» Юлія Корицька-Голуб разом з паном лектором, Ярославом Притулою, пообіцяли найближчим часом повторити успіх і закликати всіх, хто не зміг потрапити в цей день на лекцію, відвідати її  іншим разом. Про цю подію обіцяли оголосити додатково.

Потрібно зазначити, що львів’яни все більше цікавляться історією міста, його культурою та видатними особистостями і, з великим інтересом відвідують лекції, виставки, презентації та інші мистецькі заходи. Це зайвий раз підтверджує статус нашого міста як культурної столиці України.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.