“Координати” оновленої “Дзиґи”, або закарпатське мистецтво сьогодні

511
Відкриття виставки закарпатських художників під назвою  Координати
Відкриття виставки закарпатських художників під назвою  Координати"

Вчора, 22 березня 2019 року, в галереї сучасного мистецтва арт-центру Дзиґа (вул. Вірменська, 35) відбулось відкриття виставки закарпатських художників під назвою  Координати”.

Закарпатське мистецтво часто спекулює на своїх культурних кліше, при можливості намагається відтворити лінію прив’язок до великого тотему авторитетів. На виставці  зроблена спроба показати зріз закарпатського мистецтва, хоч і фрагментарно, проте об’єктивно, без літературного антуражу.

Влодко Кауфман
Влодко Кауфман

“Сьогодні у нас черговий проект, черговий експеримент. До нас приїхали художники з Ужгорода, привезли свій проект, який називається «Координати». Ми вже давно співпрацюємо в різних форматах і дуже приємно, що кожний наступний приїзд художників з Ужгорода завжди нас дивує. І я тішуся, що це зажди по різному”, – сказав Влодко Кауфман відкриваючи виставку.

Відкриття виставки закарпатських художників під назвою  Координати"
Відкриття виставки закарпатських художників під назвою  Координати”

На цій виставці представлено покоління митців, що має відношення до закарпатського мистецтва сьогодні, а географічна координата вказує на буквальне розташування майстерень учасників виставки. Навряд чи такий спосіб надасть можливість “чистому” глядачеві зрозуміти, що відбувається у виставковому залі, проте надасть змогу сприйняти інформацію в чистому вигляді.

Іван Небесник
Іван Небесник

“Всі автори, які тут представлені мають зв’язок із Закарпаттям, Ужгородом. Останнім часом ми все більше і більше задаємо собі питання: «Чи ми, як закарпатці здатні сформулювати якусь пластичну чи концептуальну ідею в мистецтві?» І нам цікаво проявляти себе саме у таких колективних проектах. Звідси взялася і назва «Координати». Якщо від художника забирати якісь компоненти, ідейну, концептуальну складові в нього залишаться координати. Якась крапка на якійсь карті, певний культурний контекст. Таким чином ми прийшли до цієї ідеї. Тому біля кожної роботи ви побачите буквально координати для Google maps, де можна побачити в якій майстерні, яка робота була створена. Така, свого роду, метафора”, – зазначив Іван Небесник.

Учасники проекту: Олег Сусленко, Беата Корн, Віктор Мельничук, Дарина Задорожня, Іван Небесник, Емма Тремба, Руслан Тремба, Ната Попова, Михайло Ходанич, Оля Пильник, Наташа Шевченко.

Географічна координата – сліпа позначка на карті, проте й важлива складова ідентифікації місця, якщо йде мова про мистецтво. Сьогодні всі аспекти, в якому створюється твір є важливими, відкритими залишаються питання хто і для чого створює той чи інший продукт, яке суспільство буде споживачем цього продукту. В потоках інформації зображення втрачає свою цінність, особливо коли не позначається текстом, тегом і не прив’язується до координати певної культури. Проте останні тенденції вказують на те, що географічна координата викликає більший інтерес ніж інші нашарування смислів, в той самий час, локальність, як певна форма декларації допомагає усвідомити контекст та завершити образ митця.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.