Концерт пам’яті відбувся в домі оперної співачки Соломії Крушельницької (відео)

1338
1896 рік в житті Соломії Крушельницької

Минулої середи, 16 листопада 2016 року, в день пам’яті Соломії Крушельницької, в приміщенні Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові відбувся концерт вокальної музики за участю співаків з Варшави: Александри Бубіч і Роберта Мойси.

Роксоляна Пасічник
Роксоляна Пасічник

В цей день, традиційно, всі шанувальники творчості великої співачки відвідують Божественну Літургію за упокій Соломії Крушельницької та членів її родини у Соборі св. Юра, кладуть квіти на могилі оперної діви, а ввечері збираються в домі на вулиці С. Крушельницької, 23.

Щороку в день народження і у день пам’яті в помешканні великої артистки звучить музика. Звичайно, у першу чергу це твори з репертуару Соломії Крушельницької, а також вокальні твори з різних куточків світу.

Аґнєшка Шульц-Бжиска та Александра Бубіч
Аґнєшка Шульц-Бжиска та Александра Бубіч

Цього року ініціаторами проведення вечірньої частини стали гості з Польщі, які самі висловили бажання виступити у домі Соломії Крушельницької.

Тож під час концерту у їхньому виконанні прозвучали арії з опер: «Лоенгрін» Ріхарда Вагнера, «Графиня» та «Галька» Станіслава Монюшко, «Бал-маскарад» Джузеппе Верді, «Фаворитка» Гаетано Доніцетті, а також твори Юзефа Венявского , Мануеля де Фалья, Андрія Нікодимовича, пісня “Сольвейг” Едварда Ґріґа та серенада Франца Шуберта.

Аґнєшка Шульц-Бжиска та Роберт Мойса
Аґнєшка Шульц-Бжиска та Роберт Мойса

Треба додати, що всі співаки та музиканти, окрім того, що зараз працюють у Лодзі в Музичній академії, провадять активну педагогічну і виконавську діяльність. Концертують по різних країнах світу. Займаються не лише професійною, але й просвітницькою діяльністю.

Александра Бубіч (Aleksandra Bubicz) – колоратурне сопрано, оперна і концертна виконавиця, педагог, доктор мистецтвознавства, веде клас сольного співу на вокально-акторському факультеті Музичної Академії ім. Ґ. і К. Бацевичів в м. Лодзі (Польщі).

Концерт пам’яті відбувся в домі Соломії Крушельницької
Концерт пам’яті відбувся в домі Соломії Крушельницької

Роберт Мойса (Robert Mojsa) – тенор, оперний і камерно-концертний співак, педагог, доктор музичного мистецтва і доктор хімічних наук (отримав ступінь магістра хімії у філії Варшавського університету в м. Бялисток), веде клас сольного співу в Інституті Музики Університету Марії Кюрі-Склодовського в м. Любліні (Польщі.

Аґнєшка Шульц-Бжиска (Agnieszka Schulz-Brzyska) – піаністка, педагог, музикознавець, доктор музичних мистецтв. У своїй виконавській діяльності популяризує творчість маловідомих польських композиторів, зокрема, Юзефа Венявського (1837-1912) – рідного брата знаменитого скрипаля і композитора Генрика Венявського. А. Шульц-Бжиска є автором музикознавчого дослідження “Klasyczny romantyk współczesności. Wczesna twórczość kameralna Andrzeja Nikodemowicza w kontekście jego biografii i źródeł inspiracji” (“Класичний романтик сучасності. Рання камерна творчість Анджея Нікодемовича в контексті його біографії і джерел натхнення”), яка розкриває творчий портрет талановитого композитора, уродженця Львова, члена Спілки композиторів УРСР, який за свої політичні переконання змушений був покинуте своє рідне місто і виїхати до Польщі.

Роксоляна ПАСІЧНИК
старший науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.