“Із Риму з любов’ю”, або виставка в Національному музеї імені Андрея Шептицького (відео)

477
“Із Риму з любов’ю”, або виставка в Національному музеї імені Андрея Шептицького

В четвер, 6 квітня 2017 року, в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького у Львові(проспект Свободи, 20) відбулося відкриття виставки українських художників в Італії під назвою “Із Риму з любов’ю”.

“Дана виставка, присвячена 50-річчю створення Світового Конгресу Українців. В серпні 2017 р. цей конгрес буде проходити у Львові і до нього ми будемо готувати виставку українських митців, котрі працювали в діаспорі. Склалося так, що українська мистецька діаспора існує і сьогодні, і за океаном, і в Європі, і в Італії зокрема. В Римі працює багато людей з України, є серед них і митці.  І дуже приємно, що ті митці, котрі опинилися в Італії, в Римі працюють за фахом. Тож сьогодні відкриваємо виставку Об’єднання українських художників Риму”, – сказав генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан відкриваючи виставку.

Директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан
Директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан

Експозицію виставки “Із Риму з любов’ю” складають твори Миколи Швеця, Лариси Іськів, Лілії Баб’як, Олега Колотая та Володимира Луцика. Цікаво, всі ці художники – випускники львівського Інституту декоративного і прикладного мистецтва (тепер – Львівська академія мистецтв), відтак – презентують традиції львівської мистецької школи.

Куратор виставки Галина Стельмащук
Куратор виставки Галина Стельмащук

“Художників об’єднує те, що вони є в групі українських митців Риму.  Вони часто зустрічаються, дружать між собою, дискутують, разом виставляються. А ще вони випускники Львівської Академії Мистецтв і де б вони не були, то завжди всі дають собі раду, працюють творчо та прославляють нашу Україну”, – зазначила куратор виставки Галина Стельмащук.

Доктор мистецтвознавства, професор кафедри дизайну та основ архітектури Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» Орест Голубець звернув увагу присутніх на важливості творчості українських художників за кордоном для формування образу цілісності української культури у світі.

Орест Голубець
Орест Голубець

“У 2006-2007 роках в Америці відбулися великі виставки в Чикаго і Нью-Йорку, які називалися «Український модернізм 1910-30-х років» і тоді здивований світ побачив, що все те, що вважалося російським авангардом, але насправді фактично майже все воно є українським авангардом. І от та українськість яка є сьогодні за кордоном насправді є дуже масивна та велика. Але на жаль збирання образу цілісності української культури і мистецтва проходить поки що доволі кволо. І сьогоднішня виставка стосується саме цього, адже в 2010 р. у Римі створилося Об’єднання українських художників, яке гуртує митців”, – сказав Орест Голубець.

Лариса Іськів Голова Об’єднання українських художників Риму розповіла про мистецькі шляхи українських митців в Італії та про той вплив, що мала на їх творчість львівська художня школа з юних літ і до сьогодні.

Голова Об’єднання українських художників Риму Лариса Іськів
Голова Об’єднання українських художників Риму Лариса Іськів

“Всі дороги ведуть не до Риму, вони ведуть додому, до Львова, де замішувалася ця закваска, яка допомагає нам жити в цьому світі, працювати творчо. Змалечку ми бачили тих титанів творчості тут, коло нас у Львові, адже ми всі вихованці Художньої академії. Закінчили ми навчання у різний час і ніколи не зустрічалися у Львові, але  зустрілися у Римі  і це був дуже  щасливий момент”, – зазначила Лариса Іськів.

Оглянути роботи львів’ян-римлян у Національному музеї ім. Андрея Шептицького й відчути цілісність їх світобачення можна до 23 квітня.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.