“Інші береги” вже у Львові

350

В п’ятницю, 19 жовтня 2018 року, о 17.00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) на відкриття виставки живописних робіт київської художниці Ольги Петрової “Інші береги”.

“Виставка “Інші береги” Ольги Петрової – це не тільки живописна ода красі та різноманіттю світу, але перш за все – маніфест Cвободи. Подорожі Європою, Азією, Близьким Сходом мисткиня втілила у потужних та ліричних образах, що є художнім одкровенням. П’ять залів – п’ять живописних циклів – менш за все нотатки мандрівника. Авторка вживається в ауру, в духовну домінанту кожної країни та відкритим кольором подає її на полотні,” – зазначає кураторка виставки, кандидатка культурології Надія Павліченко.

Ольга Петрова. Прованс. 2008
Ольга Петрова. Прованс. 2008

Ольга Петрова належить до покоління, яке під тиском радянщини не боялось жити і думати самостійно і як могло боролось за власне “Я”. Мисткиня почала творчий шлях, коли здіймалась друга хвиля авангарду 1960-тих. Відверто товаришувала з одіозними для радянської влади Сергієм Параджановим, з українськими інтелектуалами Григорієм Кочуром, з геніальним перекладачем Миколою Лукашем, ілюструвала твори в часописі «Всесвіт». У 1974 в ідеологічному відділі ЦК КП України її ілюстрації до «Божественної комедії» Данте було кваліфіковано як сюрреалізм, що вилилось у негласну заборону видавництвам надавати їй будь-які замовлення. Довелося виїхати з Києва та в аспірантурі (Москва) написати та захистити дисертацію з теми «Мистецький коментар до «Божественної комедії» Данте Аліг’єрі XIV – XX століть». Так було набуто другий фах – мистецтвознавця. Після повернення до Києва О. Петрова поновила власну мистецьку практику.

Постер виставки Ольги Петрової "Інші береги".
Постер виставки Ольги Петрової “Інші береги”.

У випробуваннях долі Ольга Петрова зберегла найголовніше – потребу бути вільною людиною. Для творчої інтелігенції 1970-х років це було зовсім не просто. Більшість була приречена на «внутрішню еміграцію». Мистецтво світу знали лише з репродукцій. Нотр-Дам де Парі, Кельнський собор, Лондонський Тауер, тим більше – утаємничений світ Індії, Японії, здавалось, назавжди залишаться лише книжковими враженнями. Коли на початку 1990-х років з’явилась можливість мандрувати світом, О. Петрова була однією з тих українських художників, які негайно почали опановувати країну за країною. Це переживання Вільного Світу з пензлем в руках є особливим для тих, хто жив за залізною завісою.

Ольга Петрова. Лаванда. 2008
Ольга Петрова. Лаванда. 2008

За роки Незалежності Ольга Петрова здобула визнання як мисткиня та інтелектуалка у широкому світі. Її роботи зберігаються в поважному Британському музеї (Лондон), в ізраїльському музеї Яд Вашем, у державних та приватних музеях України, Японії, Індії, Норвегії, у колекціях поціновувачів мистецтва.

Її творчий метод обумовлено системою фовізму із трансформацією вражень та творчої енергії у метафізичні образи. «Я намагаюсь заповнювати полотна кольоровими формами, які випромінюють пристрасть, тим самим створюючи додатковий вимір почуттєвості, – каже авторка. – Він є відмінним від вимірів, що існують у раціонально-логічному світі. Це поза-евклідовий вимір. Колір – пристрасть – навіювання». Це те, чим Ольга Петрова готова поділитись з усіма, хто не є байдужим до краси.

Ольга Петрова. Маріам. 2008
Ольга Петрова. Маріам. 2008

Експозицію виставки живописних робіт київської художниці Ольги Петрової “Інші береги” можна оглянути в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) до 10 листопада 2018 року.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.