Горіховий гай, або озерна оаза Львова

9877
Горіховий гай, або озерна оаза Львова
Горіховий гай, або озерна оаза Львова

Останні спекотні дні цього року львів’янам та гостям міста важко витримувати в міському мішку з асфальту каменю та бетону. І тільки поодинокі оази паркової прохолоди дарують хвилини порятунку від нещадного сонця.  А якщо в парку є ще й озеро – то його цінність виростає в рази. Однією з таких озерних оаз Львова є парк Горіховий гай.

«Горіховий Гай» — це парк у південній частині міста Львова (Франківський район), між вулицями Володимира Великого, Княгині Ольги та залізничною колією лінії Львів — Ходорів. Частина парку розкинулася в районі будинку Податкової адміністрації — на захід від студентських гуртожитків Національного університету «Львівська політехніка», від залізничного полотна до вулиці Сахарова.

Територія парку «Горіховий гай» розділена полотном залізниці на дві частини.  Загальна площа близько 40 га. На території парку є два озера (одне з них в 1990-х роках перетворилося на болото, а в цьому році висохло взагалі ) і Олеська долина, якою протікає потічок Вулька, що впадає в Полтву.

Назва парку маловживана і як правило, незнайома львів’янам. Воно пов’язана з переважанням серед дерев, граба, що дає плоди-горішки. хоча також зустрічаються буки, дуби, берези, є невеликий ялинова гай.

В озері є популяція дикої качки (крякви), поблизу ялинового гаю зустрічаються білки, є земноводні та співучі пташки. Стара офіційна назва парку, до хвилі перейменувань початку 1990-х років – парк 30-річчя визволення Львова.

У парку в радянський період був побудований кінотеатр «Орлятко» (нова назва – «Сокіл»). В даний час тут знаходиться львівський кіноцентр – освітній центр та кінотеатр незалежного, авторського, «іншого» кіно.

В даний час парк починає оживати і використовується як місце відпочинку жителями навколишніх мікрорайонів. Для цього тут з’явилися дитячий майданчик та парк атракціонів.

Минулого року влітку озеро почистили. З озера вибрали два «Камази» автошин, близько 10 вантажівок сміття. Поряд з озером є гаражі, і люди зносили своє сміття з гаражів прямо в озеро.

Дуже хочеться вірити, що я озерна перлина Львова не перетвориться на велике сміттєзвалище і що сюди не дотягнеться екскаваторна рука брутальних забудовників. А озера (хочеться щоб друге озеро теж відродилось) та розкішний парк тішили ще не одне покоління великих та маленьких мешканців Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерела:

http://uamaps.net/, https://uk.wikipedia.org/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.