“Хатка, в якій жила любов”, або знову “Штука” інтригує

0
212
Кав’ярня- галерея «Штука» у Львові
Кав’ярня- галерея «Штука» у Львові

У вівторок, 2 травня 2017 року, о 15:00 кав’ярня-галерея «Штука» (вул. Котлярська,  8) запрошує на відкриття етнографічної виставки-нарису «Хатка, в якій жила любов». В експозиції – фото елементів давнього дерев’яного будинку, знайденого краєзнавцем Оксаною Саєнко у місті Борзні Чернігівської області, що на Сіверщині, а також старовинні рушники звідти.

Вогні великих міст зваблюють все більше і більше молоді та людей у розквіті сил. Старше покоління зазвичай опирається, цінуючи своє коріння, рідну землю, усталений спосіб життя і прижиттєві набутки. Але роки летять, села та невеличкі містечка пустіють і про минулі людські історії свідчать лише облущені різьблені віконниці, вицвілі фото та повсякденні речі, що без господарів повільно тліють, перетворюючись на землю і пил.

Постер виставки-нарису «Хатка, в якій жила любов»
Постер виставки-нарису «Хатка, в якій жила любов»

“Дуже давно приглядалась до цієї хатки у Борзні. Погляд завжди притягували двійко голубів на віконній рамі. Але господарів не було, на дверях висіли замки і нагода зазирнути всередину ніяк не випадала. Аж до моменту, коли в будинку не з’явились нові господарі, які дозволили не лише оглянути його зсередини, а й забрати найцікавіші ужиткові предмети. Про минулих власників знаю небагато – їхнє прізвище було Дейнеки, останніми тут порядкували дві господині, що мали окремі кухні та печі. Але інформації більшає, тому всіма цікавими деталями поділюсь уже на відкритті”, – розповідає ініціатор виставки, Оксана Саєнко.

Виставка триватиме до кінця травня, проте нагода поставити питання Оксані Саєнко буде лише на відкритті у вівторок.

Наталка СТУДНЯ

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.