Гапон і Косар, або “Окраса Гуцульського краю”

707

В середу, 4 липня 2018 року, о 16.00 у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. Франка, 154) відбудеться відкриття виставки “Окраса Гуцульського краю. Портрети гуцулів у творчому доробку художників Ігоря Гапона та Ореста Косара”.

На спільній виставці двох художників представлено близько 30 робіт об’єднаних однією темою — казкові Карпати, чарівність яких показана крізь призму жанрових портретів.

Ігор Гапон
Ігор Гапон (фото з http://blog.turmir.com/)

Ігор Гапон народився 1960р. у м.Львові. Закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. І.Труша та Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва.

Ігор Гапон — митець, творчість якого добре відома. Незважаючи на те, що художник закінчив відділи художньої кераміки, як в училищі, так і в інституті, його зацікавлення постійно лежало в площині живописної творчості. Якщо охарактеризувати стилістику його робіт, то тут можна говорити про певну еклектичну поєднаність імпресіонізму, постімпресіонізму, експресіонізму. Варто зазначити, що в такій специфічній манері автору вдається відтворити не тільки красу рідного краю, а й сучасний подих епох. (мистецтвознавець Олесь Нога).

Ігор Гапон. Гуцульське весілля
Ігор Гапон. Гуцульське весілля

Закоханий у народну автентику і побут Карпат, уже багато років щоліта Ігор Гапон їздить малювати у гуцульське село Криворівню, яке колись було курортною меккою для Михайла Грушевського, Івана Франка, Михайла Коцюбинського, де написано і знято «Тіні забутих предків». Представлені на виставці роботи — творчий доробок митця створений саме під час побуту у цьому мальовничому місці.

“Орест Косар народився у 1955 р. у Зборові, що на Тернопільщині. Закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Саме Львів, як символ творчої свободи з його особливою, декоративною школою живопису, став дл яхудожника визначальним для становлення живописних засад.

Орест Косар
Орест Косар (фото http://slavsko-maxim.com/)

Митець — художник із сформованим творчим вибором давно утвердився в традиційних духовних цінностях. Майже дитяча задтність бачити світ захопленими очима першовідкривача, кипуча енергія спрямована на бажання донести свої диво-візії до глядача спонукають дорозв’язання все нових формально-естетичних завдань, які постають перед кожною особистістю. Його кредо — пізнавати природу через барви. Мандрівки улюбленими місцями дають змогу збирати колосальний візуальний матеріал, який збагачує живопис новими пластичними прийомами.

Орест Косар. Мелодія Карпат.
Орест Косар. Мелодія Карпат

Усю життєствердність буття художник намагається осмислити у жанрових портретах, де важливим є все. Насамперед, сам образ портретованого має донести якийсь глибший зміст, а не просто бути відображенням натурної подібності. Найчастіше в Косара цей образ підкреслює національний стрій, який надає йому характеру, прив’язує його до культурного середовища, продовжує життя у багатовіковій родовій традиції. Тлом на цих полотнах можуть бути далекі краєвиди рідної землі, або ж інтер’єрні композиції, як от “Гуцулка, 2009”, “Бойківчанка, 2009” тощо. Його ліричні образи опоетизовані та презентабельні одночасово” – мистецтвознавець Олена Кіс-Федорук .

Софія ЛЕГІН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.