“Гамлет – машина” їде до Львова (відео)

1
131

В неділю, 2 липня 2017 року, у Львові в рамках ІІІ Міжнародного фестивалю театрів ляльок «І люди, і ляльки – 2017», о 16:30 на великій сцені Львівський академічний театр ім. Лесі Українки ( вул. Городоцька, 36) Чернігівський обласний театр ляльок ім. О.Довженка покаже львівській публіці свою виставу для дорослих під назвою “Гамлет – машина”.

Сцена з вистави "Гамлет – машина"
Сцена з вистави “Гамлет – машина”

Постановка вистави  – це смілива спроба вперше прочитати на українській сцені п’єсу видатного німецького драматурга постмодерніста, театрального режисера, послідовника естетики Бертольда Брехта –Гайнера Мюллера. Це вистава-попередження про небезпеку поглинання масою індивідуальності, про руйнацію моральних підвалин суспільства і про відповідальність кожного за світове  божевілля – «ніхто не може бути  безневинним у сучасному світі».

Сцена з вистави "Гамлет – машина"
Сцена з вистави “Гамлет – машина”

Постановка емоційна, складна і постмодернова. Навіть почалася вона з вибуху. Сцена і зал, більшість часу, заховані в темряві. Практично увесь час на сцені знаходиться Гамлет (актор Молодіжного театру, заслужений артист України Олексій Биш), який веде болісно-хворобливий монолог. Міць і гіркота, з якою грає Олексій Биш, зачаровують, вони цілком гідні класичного «Гамлета». Але Гамлет у п’єсі не є шекспірівським героєм, він складніший. Він натякає, що свобода – це бути собою, залишатися таким, яким ти є, приймати рішення і брати на себе відповідальність. Якщо тобі не болить, ти не любиш, не думаєш, не відчуваєш — ти машина.

Сцена з вистави "Гамлет – машина"
Сцена з вистави “Гамлет – машина”

Важливим моментом вистави є трансформація Гамлета: в якийсь момент він перестає бути людиною. Процес руйнування культури відбувається постійно, Гамлет – один з тих, хто примножує це руйнування. І якщо спочатку він має якісь риси індивідуальності, то під впливом оточуючого середовища він свою особистість втрачає, і гине. Це найболючіша тема п’єси і вистави – поглинання індивідуальності масою.

Сцена з вистави "Гамлет – машина"
Сцена з вистави “Гамлет – машина”

Основні теми, які піднімає постановка – це світове божевілля, війна, фемінізм, тоталітаризм, екологічна катастрофа, глобалізація… В цій яскравій постмодерністській драмі увагу глядача акцентовано на проблемі людини і божевіллі навколишньої дійсності.

Сцена з вистави "Гамлет – машина"
Сцена з вистави “Гамлет – машина”

Над постановкою працювали: режисер-постановник  – заслужений артист України Віталій  Гольцов, художник-сценограф  –  Олена Загребіна, композитор  –  Федір Ткачов та хореограф – Артем Вінтовка.

У виставі задіяні актори – Олена Денисенко, Ігор Маджуга, Антон Шеремок ,Роман Шабала, (Чернігівський обласний театр ляльок ім. О. Довженка), у ролі Гамлета – заслужений  артист України Олексій Биш (Чернігівський Молодіжний Театр).

Ористарх БАНДРУК

1 коментар

  1. Не оцінена вистава. Як стверджувала після неї актриса “Театру у кошику” Л. Данильчук: “Публіка не звикла до такого”…

Напишіть відгук