Фотовиставка газети „День“ — про тебе, про мене, про кожного з нас

0
73
Фотовиставка газети "День"

Про актуальне, про те, що тривожить і що дає наснагу для розвитку, про те, що єднає країну 19 травня 2017 року говорили у Львівській політехніці на відкритті виставки найкращих світлин XVIII Міжнародного фотоконкурсу газети „День“. Триватиме експозиція до 4 червня. Півтора сотні фоторобіт, авторів з цілої України, які, як зауважив заступник директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Андрій Яців, розповідають „про твій час, твою країну, твоїх друзів і ворогів, перемоги і поразки, радість і біль, твоє минуле і твоє майбутнє. Цю виставку потрібно показувати молоді, адже вона об’єднує та зміцнює розуміння того, хто ми, в який час живемо і що повинні робити в конкретний момент“. 

Чисельні гості та давні друзі — ректор Національного університету „Львівська Політехніка“ професор Юрій Бобало, міський голова Львова Андрій Садовий, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Ірина Ключковська, проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв, професор Роман Яців, головний редактор IA ZIK Тетяна Вергелес прийшли привітати головного редактора газети „День“ Ларису Івшину зі ще одним витком діяльності її багаторічного проекту.

Відкриття фотовиставки газети “День” 19 травня 2017 року в Національному університеті “Львівська політехніка”

— Коли держава не завжди належно реагує на ті чи інші процеси у сфері духовності, етики, моралі, на себе беруть відповідальність окремі особистості та інституції, докладаючи максимальні зусилля, щоб змінити життя на краще. Газета „День“ є таким провідником нашої суспільної свідомості, національної самоідентифікації. Саме вона формує важливі завдання на перспективи для нашої нації, — наголосив професор Роман Яців.

Виставковий проект редакція газети „День“ провадить вже вісімнадцять років. За цей час встигли організувати 121 виставку світлин.

— За кожним фототвором — історія особистості через її переживання, емоції, відчуття. Це єдиний в Україні проект такого філософського, життєвого, творчого рівня. Підійдіть до кожної фотографії і зрозумієте, що недаремно сюди прийшли, — додала головний редактор IA ZIK Тетяна Вергелес.

Фотовиставка газети “День” у Львові

Про знаковість і вагомість впливу цих мандрівних фотовиставок говорять щоразу і в кожному куточку, де відбуваються експозиції. Символом цьогорічної фотовиставки є вінок, який символізує сім’ю та силу єдності. Адже зламати можна лише одну гілочку, а коли вони переплетені, гуртом — вони незламні.

— У 2014 році на дзвіниці Михайлівського собору били дзвони, вістуючи про тривогу на Майдані, вони били набат і під час татаро-монгольської навали. Сьогодні маємо прекрасну дзвіницю, що день у день б’є вже двадцять років — це газета „День“. Вона нас застерігає, попереджає, вчить, що кожен має право вибору. Дуже важливо, щоб кожен розумів цей моральний закон, — підкреслила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Львівської політехніки Ірина Ключковська.

Відкриття фотовиставки газети “День” 19 травня 2017 року в Національному університеті “Львівська політехніка”

Головний редактор газети „День“ Лариса Івшина наголосила на важливості підтримки її проектів, яку вже багато років надає університету Львівська політехніка. Одним із спільних проектів є „Сад української єдності“.

— Підходити до газети можна у різний спосіб. Через фотовиставку, можливо, простіше — люди наодинці спілкуються з фотографією. А в своїх книгах ми просуваємо ще інші ідеї. Та в будь-якому випадку ми повинні дбати про розумне суспільне поле і своїх громадян, — зазначила Лариса Івшина.

Фотовиставка газети “День” у Львові

В цей день відбулося спілкування студентів, викладачів, науковців та громадських діячів з Ларисою Івшиною. У формі діалогу, намагалися шукати відповіді на складні питання сьогодення, викристалізовувати спільне бачення змін суспільної свідомості та повернення до найкращих традицій формування справжньої української еліти.

Наталія ПАВЛИШИН

Світлини джерело: http://varta.com.ua/news/lviv/1136182

Напишіть відгук