Фотомитці Львова відкрили виставку задля збереження бруківки на вулиці Степана Бандери

1019
#Львів#Бруківка#Бандери

У суботу, 2 вересня 2017 року, в кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 7) відбулося відкриття виставки “#Львів#Бруківка#Бандери”.

Виставка "#Львів#Бруківка#Бандери"
Виставка “#Львів#Бруківка#Бандери”

У фотопроекті взяли участь дев’ять фотографів: Ірина Бердаль-Шевчик, Тарас Бичко, Тетяна Буняк, Любомир Криса, Роман Метельський, Володимир Монець, Сергій Талочко, Ігор Філатов, Роман Шишак. У своїх роботах автори зосередилися на долі бруківки з вулиці Бандери.

Євген Булавін
Євген Булавін

“Задум фотопроекту «#Львів #Бруківка #Бандери» визрів близько місяця тому. Було задумано задіяти певну кількість фотографів, яким небайдужа львівська спадщина. Тема з бруківкою не нова, ми були на зустрічах по реконструкціях вулиць, спілкувалися з молодими хлопцями, котрі нам розповідали про асфальтове покриття та його переваги. Все це чудово, але ми хочемо жити в своєму місті і не хочемо таких радикальних змін із заміною бруківки. Адже сьогодні їм не подобається бруківка на вулиці Степана Бандери, а завтра, можливо, не сподобається архітектурний ансамбль цієї вулиці і вони його просто зруйнують, доводячи нам, що так краще. Маю надію, що цей фотопроект приверне увагу і я радий, що стільки людей прийняло в ньому участь і таким чином висловило свою громадську позицію” – розповів власник кав’ярні-галереї “Штука” Євген Булавін.

На відкритті виставки присутні автори світлин розповіли про те, як створювали фото та поділилися своєю думкою щодо долі бруківки з львівських вулиць.

Євген Булавін та Роман Метельський
Євген Булавін та Роман Метельський

“На проекті кожен фотограф представив дві свої світлини. Насправді, це дуже мало, щоб відкрити цю вулицю, цю бруківку, цю тему. Але старалися всі, тому виставка унікальна та неповторна. Щодо моїх світлин, то їх основна філософська ідея – це бруківка на вулиці Бандери має перспективу”, – поділився учасник проекту,  керівник краєзнавчого інтернет-ресурсу “Фотографії Старого Львова” Роман Метельський.

Тетяна Буняк
Тетяна Буняк

«На моїй фотографії показано шматочок життя, але бруківка є невід’ємним аксесуаром нашого міста. І на фото видно, що життя життям, а бруківка має бути у нашому місті. Друге фото зроблене не у Львові – це Гданськ і це ще раз показує, що в Європі ніхто не знімає бруківку. Там, де вона лежала, там має лежати», – розповіла фотограф Тетяна Буняк.

 Ірина Бердаль-Шевчик
Ірина Бердаль-Шевчик

«Наше життя – це дорога. В когось – це маленька вулиця, в когось – дуже довга дорога, в когось – це Городоцька,  в когось – вулиця Коперника. І в кожного вона різна. Дуже хочеться, щоб на цій дорозі ми зустрічали неповторних людей, щоб наші друзі переслідували нас впродовж всього життя», – побажала майстер народної творчості,  фотограф Ірина Бердаль-Шевчик.

Тарас Бичко
Тарас Бичко

«Крім того, що львівська бруківка надзвичайно фотогенічна, має прекрасну текстуру,  вона ще й  є візитівкою нашого міста. Можливо тому ми, навіть не задумуючись, вносимо її в фотокадр, адже це наша чорна перлина», – поділився фотограф Тарас Бичко.

Євген Булавін та Любомир Криса
Євген Булавін та Любомир Криса

«Для мене цей проект став несподіваним, все вийшло якось випадково. І хоча це спонтанний проект, але він є потрібним. Тому, навіть не маючи часу, я викроїв пару хвилин, щоб сфотографувати вулицю Бандери. Думаю, що проект буде мати резонанс, маю надію, що позитивний, тому що розголос все ж таки буде і це дасть результат», – розповів фотограф Любомир Криса.

Володимир Монець та Євген Булавін
Володимир Монець та Євген Булавін

«Я 40 років фотографую Львів. Я знімаю три теми – квіти, кобіти і архітектуру. Оскільки, є архітектором за освітою. Але архітектура, це не професія, це образ мислення. В мене тисячі кадрів Львова, які можна виставляти. І нехай нам говорять все що хочуть, але бруківка у Львові була, є і буде», – зауважив фотограф Володимир Монець.

Ігор Філатов
Ігор Філатов

«Коли виникла проблема з бруківкою на вулиці Бандери, я одразу почав дуже активно в фейсбуці піднімати цю тему. І коли Євген  сказав, що хоче зробити такий проект я з радістю відгукнувся. Я думаю, що будь-який розголос, будь-який шум навколо цього питання буде тільки на благо нашого міста і можливо ми дійсно разом зможемо це зупинити”, – розповів співорганізатор проекту, фотограф Ігор Філатов.

Олександр Шамов
Олександр Шамов

«Я дуже шкоду, що дізнався запізно про проект та не взяв участі у ньому. Але я теж уже довший час фотографую бруківку та Львів, маю цікаві роботи.  У мене пропозиція – тут зібралися люди з таким потенціалом, що їм буде до снаги створити з цієї теми сторінку у фейсбук. Зібрати достатньо старих та сучасних фото бруківки і зробити виставку уже на вищому рівні і уже там можна висвітлити всі проблеми значно ширше», – поділився фотограф Олександр Шамов.

Представлені на виставці фото дуже різні за стилем. Кольорові та чорно-білі, динамічні та спокійні, романтичні та аскетичні, філософські, зі своєю ідеєю та думкою. Але всіх їх об’єднує бруківка з вулиці Степана Бандери. Бруківка, якої може не залишитися…

Кав’ярня «Штука»/ http://shtyka.virtual.ua/images/343780/
Кав’ярня-галерея «Штука»

Побачити світлини, перейнятися їхнім посилом та, можливо, зрозуміти щось  важливе для себе можна у кав’ярні-галереї «Штука», за адресою: вул. Котлярська, 7. Виставка триватиме по 15 вересня, вхід вільний.

Софія ЛЕГІН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.