День народження «Оскара», або що дельфіни подарували дітям

0
1808
День народження «Оскара», або що дельфіни подарували дітям

Трускавецький дельфінарій «Оскар» з нагоди свого першого дня народження влаштував благодійне свято «Долонька до долоньки». 5 листопада 2016 року для дітей Львівщини, котрі опинились у складних життєвих обставинах – синів та доньок Героїв Небесної сотні, бійців АТО, тяжко хворих дітей, сиріт і тих, хто зростає у малозабезпечених чи багатодітних родинах – організували безкоштовну виставу.

Чорноморські дельфіни комплексу "Оскар" та їх тренери. Фото: Ксенія Янко
Чорноморські дельфіни комплексу “Оскар” та їх тренери. Фото: Ксенія Янко

У приміщенні розважально-оздоровчого комплексу «Оскар» малечу розважали аніматори, багато хлопців та дівчат забажали прикрасити свої щічки аквагримом морської тематики. Бавилися з мильними бульбашками, із задоволенням фотографувалися у фотозоні на згадку про святковий день.

Аквагрим морської тематики для гостей свята. Фото: Ксенія Янко
Аквагрим морської тематики для гостей свята. Фото: Ксенія Янко

Саме ж дійство вражало неймовірними трюками, щораз видовищнішими номерами за участі дельфінів, морських котиків та їхніх тренерів. Юні й дорослі глядачі раз-по-раз затамовували подих, спостерігаючи за карколомними стрибками дивотварин.

400 маленьких громадян запросив на свято розважально-оздорочвий комплекс «Оскар». Серед них інтернат-вихованці, котрі знаходяться під опікою Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла; діти бійців АТО, героїв Небесної Сотні, загиблих у зоні бойових дій, яких підтримує проект «Мій тато захищає Україну»; діти-переселенці зі сходу країни та анексованого Криму, якими опікується Радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб у Львівській області Оксана Яковець. Дильфінарій також відвідали бійці АТО, які зараз проходять лікування в Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький». Після вистави на дітлахів чекали подарунки та солодощі.

Менеджер зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар» Світлана Радішевська. Фото: Ксенія Янко
Менеджер зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар» Світлана Радішевська. Фото: Ксенія Янко

– Ми вирішили відзначити річницю дещо нетрадиційно: обійтися без зайвого шику, натомість влаштувати свято дітям, подарувати радість їм і втішитись самим. Сподіваюсь, нам вдалося подарувати багато задоволення нашій дітворі та героям. Розуміємо, що у цей складний час мусимо підтримувати їх, бо вони наше сьогодення і майбутнє. – наголосила менеджер зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар» Світлана Радішевська.

Артисти підготували сюрприз для публіки. Під час шоу дельфіни намалювали картину; хто з глядачів стане її власником визначив морський котик Міша, повідомивши ряд і місце своєму тренеру. Подарунок отримала дівчинка на ім’я Марічка, яка приїхала до дельфінарію завдяки благодійному фонду «Із янголом на плечі».

Марічка відтепер володіє барвистою абстракцією від дельфінів "Оскара". Фото: Ксенія Янко
Марічка відтепер володіє барвистою абстракцією від дельфінів “Оскара”. Фото: Ксенія Янко

Засновник фонду Юрій Федечко розповів, що разом із ним до Трускавця приїхали вихованці Лаврівського дитячого будинку, Роздільського дитячого будинку-інтернату, дитбудинку сімейного типу, а також 14 маленьких див, котрі проходили реабілітацію в Західноукраїнському спеціалізованому медичному центрі і подолали онкологічні захворювання.

– Небайдужі люди можуть привезти дітям солодке і книжки. Але щоб їм подарували емоції, настрій, гарне свято – це, мабуть, те, чого дітвора хоче найбільше.– міркує Ю. Федечко.

Засновник благодійному фонду «Із янголом на плечі» Юрій Федечко. Фото: Ксенія Янко
Засновник благодійному фонду «Із янголом на плечі» Юрій Федечко. Фото: Ксенія Янко

Так само щасливі були відвідати дельфінарій підопічні Центру Опіки Сиріт Львівської архиєпархії УГКЦ.Голова Центру Опіки Сиріт отець Роман Прокопець зауважує:

–  «Оскар» часто запрошує нас на вистави, за що ми йому дуже вдячні. Діти завжди повертаються з позитивними враженнями, бо більшість тих, кого ми привозимо бачать дельфінів уперше.

Голова Центру Опіки Сиріт отець Роман Прокопець. Фото: Ксенія Янко
Голова Центру Опіки Сиріт отець Роман Прокопець. Фото: Ксенія Янко

Старша донечка Романа Чорнобая минулого року вже була у дельфінарії, щоправда в Одеському, натомість для молодшої відбулося дещо ніколи не бачене. Учасник АТО відвідав свято разом із дружиною і дітьми завдяки проекту «Мій тато захищає Україну».

– Щодо мене, я працюю і можу собі це дозволити, але для людей,у яких немає можливості повести сім’ю у дельфінарій власним коштом, така ініціатива дуже добра.– вважає Роман.

Роман Чорнобай із родиною перед початком вистави. Фото: Ксенія Янко
Роман Чорнобай із родиною перед початком вистави. Фото: Ксенія Янко

Окрім яскравих шоу, в трускавецькому розважально-оздоровчому комплексі «Оскар» проводять сеанси дельфінотерапії. З особливостями такого методу реабілітації нас ознайомив дельфінотерапевт Ярослав Моргун:

– Сюди часто приводять дітей із церебральним паралічем, аутизмом, різного роду затримками психічного, психічно-мовленнєвого розвитку. Під час сеансів дитина може погладити дельфіна, послухати, як він співає, подивитись, як танцює. Якщо вона має проблеми з мовленням, намагаємось підібрати вправи, що розвивають мовлення. Якщо є проблеми з моторикою, звертаємось до масажу, ЛФК. Коли дитина адаптована до спілкування з дельфіном, переходимо до плавання, що позитивно впливає  не тільки на психічне, а й на фізичне здоров’я.

Протягом останнього року єдиний у західній Україні дельфінарій «Оскар» безкоштовно прийняв майже 3,5 тисячі відвідувачів, які належать до соціальних категорій зі Львівської та Івано-Франківської областей. Близько сотні дітей з фізичними чи психологічними вадами та бійців АТО безкоштовно пройшли сеанси реабілітації за допомогою дельфінів.

Ксенія ЯНКО

Напишіть відгук