«Декомунізація» з Вахтангом Кіпіані у музеї «Територія Терору»

324

В Четвер, 21 грудня 2017 року,  у музеї «Територія Терору» відбувся показ серії документальних короткометражних фільмів від Відеоакадемії Docemotion при Школі журналістики УКУ. П’ять команд, що складалися з п’ятьох молодих документалістів-відеографів та досвідчених менторів, знімали по серії документального серіалу, присвяченого декомунізації в різних регіонах України.

Документальний серіал Декомунізація.UA – це спроба за допомогою неупередженого кінопогляду знайти відповіді на складні питання: ким ми є сьогодні, чим для нас є символи комуністичного режиму чи звільнення від цих символів допоможе змінити наше життя на краще?

Відвідувачам було запропоновано до перегляду короткометражні фільми «Живі й нескорені», «Сектор М(аріуполь)», «Радянське», «Пара олімпійців», «Комуналка».

Журналіст, редактор, історик і колекціонер Вахтанг Кіпіані

Після показу відбулася розмова з представниками знімальних команд, серед яких один з менторів – режисер, продюсер, сценарист, викладач школи журналістики УКУ Омелян Ощудляк та завідувачка кафедри журналістики УКУ Вікторія Бабенко. До розмови про питання декомунізації, її особливості в різних регіонах також приєднається історик, журналіст, головний редактор інтернет-видання «Історична правда», викладач магістерської програми з журналістики УКУ Вахтанг Кіпіані та директор музею “Територія Терору” та координаторка проекту “Музей відкрито на ремонт” Ольга Гончар.

Вікторія Бабенко розповіла про ідею та особливості створення серії документальних фільмів «Декомунізація.UA». Вона також закцентувала увагу відвідувачів на регіональній специфіці при зйомках, розказала про команди, які працювали над проектом та про виклики, які їм доводилось долати під час зйомок.

Омелян Ощудляк поділився досвідом та враженнями від зйомок однієї з короткометражок – «Сектор М(аріуполь)». Його розповідь доповнила побачену глядачами, зокрема картини прифронтового міста, специфіку роботи знімальної групи. Також пан Ощудляк розказав про комунікацію із різними героями фільму.

Візуалізація території музейного комплексу "Територія Терору" у Львові на проспекті Чорновола
Візуалізація території музейного комплексу “Територія Терору” у Львові на проспекті Чорновола

Вахтанг Кіпіані зосередив увагу на загальному аналізі процесів декомунізації в Україні – від початків незалежності до подій останніх років. Розповів багато цікавих фактів про перебіг хвилі перейменувань у різних регіонах країни та наголосив на важливості здійснення в рамках декомунізації й більш глибинних трансформацій суспільства та державних механізмів.

Також до обговорення приєдналася Ольга Гончар, яка поділилася із присутніми своїм досвідом реалізації культурних проектів у прифронтових містах та наголосила на важливості збереження, переосмислення та правильного експонування чи використання таких категорій культурної спадщини з епохи комунізму як об’єкти монументального мистецтва, архітектурні об’єкти, музеї, будинки культури та ін.

Ольга ГОНЧАР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.