Чим приїхали дивувати Львів рівненські майстрині

768
Чим приїхали дивувати Львів рівненські майстрині

В середу, 23 березня 2016 року, в приміщенні Музею мистецтва давньої української книги (відділу Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького), що знаходиться на вулиці Коперника, 15а за Палацом Потоцьких, відкрилась виставка декоративно-прикладного мистецтва Рівненщини під назвою “Мелодії вічного джерела”.

“Коли виникло питання, що і чим ми можемо вас (львів’ян – ред.) порадувати, то ми поставили собі таку мету — привезти вам те, чого, на наш погляд, у вас немає,” – сказав директор Рівненського обласного центру народної творчості Рівненської обласної ради, заслужений працівник культури  Феодосій Васечко, відкриваючи виставку.

Директор Рівненського обласного центру народної творчості Рівненської обласної ради, заслужений працівник культури Феодосій Васечко
Директор Рівненського обласного центру народної творчості Рівненської обласної ради, заслужений працівник культури Феодосій Васечко

І справді, в експозиції виставки представлені роботи майстринь, котрі працюють як і в народному стилі, так і з використанням нехарактерних для Рівненщини  технік. У першу чергу — це ткацтво. Поліський серпанок — це гордість волинського краю і це те полотно, яке ткалося ниткою не з бавовни, а з льону. Надзвичайно тонка, надзвичайно прозора та легка тканина. На виставці ткацтво представлено роботами заслуженого майстра народної творчості  із с. Крупове Дубровицького району Ніни Рабчевської.

Роботи заслуженого майстра народної творчості Ніни Рабчевської
Роботи заслуженого майстра народної творчості Ніни Рабчевської

Другий заслужений майстер народної творчості Ольга Нечаєва, яка творить з нитки та з вузликів цілі картини і квіти. Вузлик до вузлика в її вмілих руках народжуються унікальні роботи.

Надзвичайно цікаві за технікою виконання та якістю роботи  рушники привезла на виставку заслужений майстер народної творчості пані Рябунець.

На особливу увагу заслуговують роботи Людмили Лесюк. На виставці представлено серію картин її авторства у дуже цікавій техніці вишивки. З першого погляду навіть важко зрозуміти, що це вишивка.

“Ця виставка об’єднує два краї, які знаходяться начебто поруч і в той же час, настільки наскільки є подібні, вони є різні. Тому Україна  і є, напевно, цікава в своїй основі, бо складається вона із кожного свого специфічного акценту краси.

Директор Львівського обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи Роман Береза
Директор Львівського обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи Роман Береза

Сьогодні ніби воєдино, в одній ріці, зійшлася Галичина, Волинь, Полісся, трішечки Поділля, тому що Рівненщина  – це настільки строката область, і тим самим цікава, що вона об’єднує  в себе усі ці джерела, які сьогодні вибухнули маєвом краси фарб і кольорів у цій виставці,“ – зазначив директор  Львівського обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи Роман Береза, оцінюючи рівень експозиції виставки.

Тріо "Живиця"
Тріо “Живиця”

Але не тільки експонати привезли до Львова майстри з Рівненщини. Разом з ними на відкриття приїхав знаний не тільки в Україні, але й за межами нашої держави, колектив тріо “Живиця”. І полетіла виставковими залами Музею мистецтва давньої української книги дзвінка рівненська пісня органічно доповнюючи роботи майстринь і наче надаючи їм унікального, тільки їм одним, відомого змісту.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.