Будинок-кросворд, який увійшов у топ 10 найдивніших сучасних будівель Європи (+завдання до головоломки)

0
1473
Будинок Кросворд
Будинок Кросворд

В різні епохи люди будували різні, на вигляд, житлові будинки. Але кожна епоха має свої стандарти та стилі, тому будинки були однотипні, але завдяки різному оздобленню – унікальні у своєму образі. Кризою в архітектурі стали радянські роки, коли будували так звані «хрущовки» та панельні будинки, як це висміювалось у відомому багатьом фільмі «Іронія долі»: «…на однойменних вулицях розміщуються однотипні будинки з однаковими сходовими клітками, пофарбованими у стандартний приємний колір…». Звісно, що ніхто сьогодні не хоче жити у «інкубаторному» помешканні, та й місто з такою «архітектурою» не матиме жодного вигляду, особливо якщо цьому місту понад 750 років. Тенденція на оригінальні орнаменти та ліпки на фасадах давно пройшла, та й не підходять вони для сучасних технологій зведення будинків. Архітекторам не залишається більше нічого, окрім як фантазувати з формою будинку та його кольором. Над одним із будинків Львова митці настільки цікаво попрацювали, їх творіння увійшло у десятку найдивніших сучасних будівель Європи і займає там сьоме місце під назвою «Crossword Tower».

Опис об'єкту на googlesightseeing.com
Опис об’єкту на googlesightseeing.com
Загальний вигляд будинку-кросворду
Загальний вигляд будинку-кросворду

Мова йде про будинок-кросворд, який знаходиться на вулиці Сахарова 82. Цей будинок мав всі шанси стати черговим безликим житловим будинком міста, але автор проекту – Сергій Петлюк зробив його досить оригінальним та незвичним.

Найбільший арт-об'єкт Львова
Найбільший арт-об’єкт Львова

Крім того даний кросворд не є просто стилізованим малюнком, а справжньою головоломкою: раніше у Львові розповсюджувались буклети із завданнями до розв’язання даного кросворду, або ж ви могли просто дочекатись темряви, коли увімкнеться освітлення стіни і букви нанесені спеціальною фарбою почнуть відображатись у клітинках.

Загальний вигляд буклету із завданнями до кросворду
Загальний вигляд буклету із завданнями до кросворду
Нажаль, підсвітки вже немає
Нажаль, підсвітки вже немає
Відповіді вже вписані
Відповіді вже вписані

Арт-об’єкт «Кросворд» було відкрито 29 грудня 2008 року, його висота складає 30 метрів, а ширина – 18 метрів.

А ось і самі завдання:

Завдання по горизонталі
Завдання по горизонталі
Завдання по вертикалі
Завдання по вертикалі

Костянтин БАРАНЮК

Джерела: ictv.uagooglesightseeing.comafishalviv.nettsn.ua.

Напишіть відгук