«Богиня степу», що підкорила Львів (відео)

815
Петро Антип

Вчора, 3 травня 2018 року, о 17.00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відбулося відкриття  виставки «Богиня степу» українського художника  з Донбасу  Петра Антипа.

Експозиція виставки Петра Антипа «Богиня степу»
Експозиція виставки Петра Антипа «Богиня степу»

Ця, на перший погляд, звичайна подія зібрала в виставкових залах музею найвідоміших митців Львова та Львівщини. Представники різних мистецьких стилів, напрямків та жанрів активно обговорювали досить сміливу і незвичну для Львова виставку Петра Антипа.

Генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан

“Сьогодні Петро Антип представляє свій власний проект в якому  представлена скульптура, живопис, рисунок. Проект в якому він звертається до історії, до античного світу, до рідного краю. Митець є оптимістом, який бачить минуле, аналізує це все і прогнозує майбутнє. І майбутнє він бачить добрим. Рано чи пізно його рідне місто Горлівка, до якого він звик, у якому він жив, околиці Горлівки, де він мав власний музей, що користувався великою популярністю, будемо мати впевненість, що музей відтвориться і стане ще кращим”, – зазначив Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан.

Експозиція виставки Петра Антипа «Богиня степу»
Експозиція виставки Петра Антипа «Богиня степу»

Виставка стала логічним продовженням першого етапу проекту: «Амазонка – богиня степу», представленого у квітні 2017 року у Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ). Доповнений новими творами живопису, пластики та графічною серією «Амазонки» (2017–2018), проект не лише демонструє нові грані творчості художника й широкий діапазон візуально-образних форм, а насамперед представляє його доробок як цілісне мистецьке явище. Єдність його складових виявляється як в суто технічних прийомах і манері зображення, так і в концептуальній основі робіт, які наче пуповиною поєднують різні царини мистецтва Петра Антипа.

Марина Стрельцова
Марина Стрельцова

“Насправді до цього проекту ми йшли дуже довго, майже 10 років. Перша пропозиція виставитися в Національному музеї у Львові виникла десь у 2008 році , але так склалося,що через різні обставини ми постійно посували подію і нарешті сьогодні відкриваємо цю виставку, яка є продовженням першого етапу проекту, що був презентований у Києві минулого року в Національному музеї Шевченка. Але я думаю, що сьогоднішній проект є набагато важливішим не лише тому, що це другий етап , але тому що сьогодні Петро Антип у Львові: по-перше – дебютує як маляр та графік, а не лише як скульптор¸ а по-друге  – цей проект цінний тим, що він представляє творчість митця з різних боків і водночас дуже цілісно”, – розповіла куратор виставки Марина Стрельцова.

Експозиція виставки Петра Антипа «Богиня степу»
Експозиція виставки Петра Антипа «Богиня степу»

Ректор Львівської національної академії мистецтв Володимир Одрехівський звернув увагу присутніх на важливість виставки Петра Антипа для культурного життя Львова і Львівщини.

Ректор Львівської національної академії мистецтв Володимир Одрехівський
Ректор Львівської національної академії мистецтв Володимир Одрехівський

“Петро Антип у Львові. Для нас – це свято. Для митців та для прихильників мистецтва. Багато з нас знають його як митця не одну пару літ, але його велика синтетична виставка, яку він представляє у Львові, де представлена скульптура, живопис, рисунок  – це безсумнівно явище в нашому культурному житті Львова. І це прекрасний приклад, коли митець з поважною академічною основою і працюючи принципово в ділянці фігуративної скульптури  – це художник винятково сучасний, але дуже закорінений в традиції української землі. Це сучасний український митець”, – поділився враженнями Володимир Одрехівський.

Оглянути експозицію виставки «Богиня степу» українського художника з Донбасу Петра Антипа можна в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) до 20 травня 2018 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.