“Біля джерел європейського авангарду. Група “Renovation Bizantine” від Ярослава Кравченка

563
Палац Дуніковських на Драгоманова, 42
Палац Дуніковських на Драгоманова, 42

В березні 2017 року у постійній експозиції «Українське мистецтво ХХ ст.» Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького (Палац Дуніковських на вул. Драгоманова, 42) розпочинається цикл зустрічей з Ярославом Кравченком “Мистецтво українського авангарду: від Неовізантизму до Бойчукізму”.

Палац Дуніковських на Драгоманова, 42
Палац Дуніковських на Драгоманова, 42

У четвер, 2 березня 2017 року, о 18.00 усіх охочих запрошують на першу лекцію “Біля джерел європейського авангарду. Група “Renovation Bizantine”.

Кравченко Ярослав Охрімович – випускник Київського державного художнього інституту (нині НАОМА), факультету історії та теорії мистецтва. Доктор філософії з мистецтвознавства. Кандидат мистецтвознавства і архітектури. Доцент кафедри історії і теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Заслужений діяч мистецтв України . Професор. Член СХ України.

Кравченко Ярослав Охрімович
Кравченко Ярослав Охрімович

За тридцять років педагогічної праці пройшов шлях від викладача до професора кафедри ІТМ ЛНАМ. В останні десятиліття активно зосередився на проблемах мистецтва ХХ століття, зокрема на дослідженні одного із найцікавіших, але несправедливо зацькованих явищ „розстріляного Відродження” – Школи Михайла Бойчука у контексті монументального та станкового малярства України. Автор серії телепередач про творчість львівських художників (1980-1994) та організатор і куратор міжнародних і всеукраїнських мистецьких акцій та виставок (1980-2004).

"Мистецтво українського авангарду: від Неовізантизму до Бойчукізму"
“Мистецтво українського авангарду: від Неовізантизму до Бойчукізму”

Автор монографій – „Школа Михайла Бойчука. Охрім Кравченко. Художник і час” (Львів-Київ. – 2005); „Михайло Бойчук. Альбом-каталог збережених творів” (Львів-Київ. – 2010); «Школа Михайла Бойчука. Тридцять сім імен» (К. – 2010). Остання була відзначена на 17 Форумі книговидавців у Львові Почесною грамотою (2010). Монографія “Українське образотворче мистецтво: імена, життєписи, твори (ХІ – ХХІ)» (Харків. – 2012), видана у співавторстві, відзначена Почесною грамотою Форуму книговидавців у Львові (2012). Альбом-монографія «Наполеон Орда і Україна» (К. – 2014) відзначена Почесним дипломом міжнародної книжкової ярмарки «Зелена хвиля» в Одесі (2015).
Читає курси лекцій з історії українського та світового мистецтва та архітектури, концептуальні проблеми сучасного мистецтва.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.