Бібліотека як простір і перспектива, або нотатки про конференцію бібліотекарів у Львові

1082
Бібліотека як простір і перспектива, або нотатки про конференцію бібліотекарів у Львові

18 – 19 травня у Львові, в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (Драгоманова, 5 і Драгоманова, 17), відбувалась науково-практична конференція “Університетська бібліотека як простір соціокультурної комунікації”. Говорили не тільки про те, що було, але також і про те, що є та що буде. Науковці й бібліотекарі з різних міст України (Львів, Харків, Київ і ін.), а також з Польщі спілкувались на найрізноманітніші питання, пов’язані з бібліотекою та бібліотечною справою. Фіксуючи виступи учасників та переосмислюючи їхні тези, приходимо до висновку, що сучасна бібліотека – це не тільки склад книг, але й простір, перспектива руху вперед, можливість і навіть цілий окремий та самобутній світ. 

18 травня світило сонце і нарешті було тепло. Позначка на календарі вказувала, що це день вишиванки, а в бібліотекарів планувалось власне свято – конференція. Не зважаючи на традиційний колапс з транспортною системою Львова, вже на 9.00 треба було бути на Драгоманова, 5, де саме розпочиналась реєстрація учасників. На 10.00 було заплановано відкриття конференції та перші виступи. В головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (Драгоманова, 5) учасників конференції також чекала цікава виставка: “Традиції академічного читання на прикладі особових колекцій Наукової бібліотеки”. В експозиції були представлені книги радника імператора Карла VІ, префекта Імператорської бібліотеки та декана медичного факультету Віденського університету Піуса Ніколауса Ґареллі (1670 – 1740), геолога, графа Станіслава Яна Дуніна-Борковського (1782 – 1850), лікаря Йозефа Вайґеля (1843 – 1908), історика мистецтва та реставратора Володимира Вуйцика (1934 – 2002), поетеси й перекладачки Віри Річ (1936 – 2009).

Відкривали конференцію директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Федорович Кметь, член-кор. НАН України, д. хім. н., професор, проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка Роман Євгенович Гладишевський та директор Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олег Сербін. Відкриття плавно перейшло у пленарне засідання та виголошення перших доповідей. На першому засіданні говорили про роль бібліотеки університету у формуванні модерного публічного простору (Василь Кметь), філософію бібліотеки (Томаш Крушевський), стратегії розвитку (Оксана Бруй) та соціокультурну діяльність (Олена Скаченко) бібліотеки.

У другій половині першого конференційного дня спілкувались про наукометричні ресурси, особливості платформи Web of Science  (Ірина Тихонкова) та досвід і перспективи оцифрування бібліотечних фондів (Олександр Шевченко). Також в рамках конференції відбулось засідання Львівського зонального методичного об’єднання бібліотек ВНЗ України.

Другий конференційний день був не менш насиченим. Паралельно проходила робота чотирьох секцій: 1) Соціокультурна та профорієнтаційна діяльність бібліотек; 2) Інформаційно-аналітична продукція та обслуговування користувачів в університетській бібліотеці; 3) Історія бібліотек, формування бібліотечних фондів та читання; 4) Фонди Наукової бібліотеки: джерелознавчі дослідження та соціокультурне значення.

Хочеться сподіватись, що подібні заходи будуть першими з числа тих, які започаткують процес перетворення музеїв та бібліотек у суспільному сприйнятті з пасивних зберігачів давнини у активних учасників публічного життя та модераторів інтелектуального простору.

Євген ГУЛЮК

Використані джерела:

  1. Програма всеукраїнської науково-практичної конференції “Університетська бібліотека як простір соціокультурної комунікації” (18 – 19 травня 2017). – Львів, 2017. – 19 с.
  2. Традиції академічного читання / Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка, 2017 [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://library.lnu.edu.ua/bibl/index.php?option=com_content&view=article&id=1264:tradyciji-akademichnogo-chytannja&catid=1:latest-news&Itemid=1
  3. Університетська бібліотека як простір соціокультурної комунікації / Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка, 2017 [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://library.lnu.edu.ua/bibl/index.php?option=com_content&view=article&id=1262:universytetska-biblioteka-jak-prostir-sociokulturnoji-komunikaciji&catid=1:latest-news&Itemid=1   

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.