Без назви, або сакральні простори Андрія Боярова

0
335

Вчора, 18 травня 2016 року, у виставкому залі Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Львівської національної наукова бібліотека України ім. В. Стефаника (вул. Бібліотечна, 2) відкрилася експозиція виставки  Андрія Боярова “Без назви/Сакральні простори”.

Виставка прохидить в рамках мистецького проекту “Сакральний простір”, котрий стартував ще у квітні. Для експозиції використані  4 зал і роботи, представлені тут, є дуже багатогранними і, часом, зовсім несподіваними.

Андрій Бояров
Андрій Бояров

“У новому проекті я займаюся старими й звичними для мене практиками “запозичення і засвоєння” і знову долучаюся до “культури реміксу” – використовую знимки анонімних авторів з приватних архівів чи то публікацій, на загал з тих що і так не підпадають вже під авторське право. Цим разом однак, вперше і винятково, я ре-презентую і безпосередньо цитую також знаних авторів, переважно пов’язаних зі Львовом – Noe Lissa, Сергій Братковський, Janina Mierzecka поміж інших – та інших незнаних і невідомих, пов”язаних з далекими ніби місцями, часами і подіями; усі вони складаються елементарними частками на дуже внутрішній і приватний, через це сакральний досвід і простір, дозволяють розповісти про найбільш присутнє “тепер”, як і про “завжди”, – розповів автор, Андрій Бояров на відкритті експозиції.

Не випадково виставка відбувається в залах колишнього Палацу Баворовських, який містив свого часу виняткову колекцію, пізніше відділу мистецтв наукової бібліотеки ім.Стефаника – місця надзвичайних унесень та відкриттів студентських часів Андрія Боярова. Окрім власної “сакралізованості” через зберігання “матеріально-духовних тіл” воно є теж порталом до інших, умовних, уявних і цілком конкретних просторів. Після повернення сюди для праці над фотоархівами, автор зустрів відкритих, зацікавлених і приязних людей.

Експозиція виставки буде відкрита для  огляду у виставкому залі Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Львівської національної наукова бібліотека України ім. В. Стефаника (вул. Бібліотечна, 2) до 19 серпня 2016 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Напишіть відгук