«Белзька брама» – мешканців області запрошують на Міжнародний фольклорний фестиваль

822
Панорама міста Белз. На передньому плані костел та монастир домініканців. Фото 1920-1939 рр.
Панорама міста Белз. На передньому плані костел та монастир домініканців. Фото 1920-1939 рр.

В неділю, 15 липня 201року, о 13:00 год на площі біля міської ради м. Белз відбудеться відкриття міжнародного фольклорного фестивалю  «Белзька брама».

Метою заходу є сприяння створенню у світі позитивного іміджу України, розвиток, взаємозбагачення та популяризація національних культур, а саме української, польської та єврейської.

Гостей фестивалю чекає насичена програма: виступи колективів із Республіки Польщі, Держави Ізраїль та України, караоке, шоу Центральної Школи Бойового Гопака, виставка народних майстрів та презентація кулінарних виробів місцевих виробників.

Місто Белз – одне з найдавніших міст України, місто яке поєднує українську, польську та єврейську культури. Територію міста та його околиці відносять до Державного історико-культурного заповідника. Тут збереглися дерев`яні церкви, католицький та єврейський цвинтарі, ратуша XVII ст. в якій знаходиться історико-краєзнавчий музей. Комплекс сакральних споруд урочища «Замочок» знаходиться на південний схід від середмістя, саме тут почалась історія давнього княжого міста Белз.

Велика синагога в Белзі. Фото кін. 19 ст.
Велика синагога в Белзі. Фото кін. 19 ст.

Що відвідати та подивитись:

  • Костел Пресвятої Діви Марії. Нинішній костел постав 1926 року як гарнізонний.
  • Каплиця Святого Валентина. В 2005 р. тут встановлено лазерну копію
  • Белзько-Ченстоховської Матері Божої.
  • Церква Святої Параскеви (XVII ст.) є найдавнішою вцілілою церквою Белза. Ця дерев`яна церква розташована недалеко від центру, на старому цвинтарі, належить до церков галицького типу.
  • Комплекс монастиря домініканів. Від величного монастирського комплексу вціліли лише окремі фраґменти, та колись костел був чинний впродовж 400 років. На сьогодні вцілілою є монастирська дзвіниця. На захід від дзвіниці стоїть північний келійний корпус з годинниковою чотириярусною вежею на стінах  якої виявлено барокові розписи, що зображують окремі моменти з життя домінікан XVII-XVIII ст.
  • Комплекс монастиря Домініканок складається із костелу св. Миколая (1657 р.) та монастирських келiй жіночого монастиря чорниць-домініканок (1743 р.). Костел прикрашають скульптури чотирьох святих, а поруч розташована дзвіниця. Адреса: м. Белз, вул. Савенка, 3.
  • Аріанська вежа (1606 р.) – невисока шестикутна споруда. Вежа розташована на давньому цвинтарі (про що свідчать рештки поховань, виявлені у 2003 р. під час проведення археологічних досліджень). Над її входом є плита з зображенням гербу Равіч. Адреса: м. Белз, пл. Л. Українки.
Белз. Загальний вигляд міста. Фото 1931 року
Белз. Загальний вигляд міста. Фото 1931 року
  • Молитовний будинок товариства Ішре Лев (1909 р.) збудований коштом впливового белзького мешканця Файвеля Таубе. Первісно це була добротна синагогальна споруда з дорогим, пишно оздобленим, вівтарем.
  • Будинок адвоката по вул. Савенка, збудований у 1910 р. є однією з найгарніших споруд міста.
  • Єврейський цвинтар на якому поховані белзькі равини, чудотворний хасидський цадик Шолом Роках з родиною.
  • Скульптура Св. Вінцента, який допомагав хворим та убогим в місцях, які знищила війна, походить з ХVІІІ ст.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.