“70 років по тому…”, або річниця операції “Вісла”

0
269

Вчора, 26 квітня 2017 року, Львівський історичний музей та Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України організували та провели наукову конференцію “70 років по тому…”, присвячену річниці операції “Вісла”.

В конференції  взяли участь науковці інституту українознавства, ЛІМ, Національної бібліотеки України ім.Вернадського, Національного лісотехнічного університету України, інших установ, керівники українських етнографічних груп й товариств в Україні та Польщі, українці, яких спіткала ця нелегка доля.

Учасники наукової конференції "70 років по тому...
Учасники наукової конференції “70 років по тому…

Виступаючі відзначили насильницький нелюдський характер т.зв. операції “Вісла” за результатами якої понад 150 тис. українців було депортовано польською владою з їхніх етнічних земель на сході Польщі у центральні та західні регіони країни. Це призвело до втрати ними свого коріння і поступової асиміляції на нових теренах. При цьому сотні українців загинули, потрапили до тюрем, чимало родин втратило своє майно.

Софія Федина на науковій конференції "70 років по тому..."
Софія Федина на науковій конференції “70 років по тому…”

Учасники конференції були одностайними, що цей злочин повинен бути визнаний найвищими владними структурами України та Польщі як акт етноциду проти українців.
Водночас, на конференції розглядалися й інші факти переселення народів у 1940-их рр., зокрема депортація українців з Польщі до УРСР (усього було переміщено близько 300 тис. осіб) та поляків з західних територій УРСР та БРСР до Польщі (понад 1 мільйон).

Виставка "Розвіяні чужими вітрами"
Виставка “Розвіяні чужими вітрами”

На конференції також були представлені: виставка “Розвіяні чужими вітрами” (автори – працівники Львівського історичного музею Андрій Музика та Ольга Аржанова); книжка старшого наукового співробітника ЛІМ, кандидата історичних наук Любомира Хахули “Різуни” чи побратими? Сучасні польські дискурси про Україну”.

Учасниці самодіяльного гурту молодіжної громадської організації "Вирій"
Учасниці самодіяльного гурту молодіжної громадської організації “Вирій”

З привітальним словом на конференції виступив начальник управління культури Львівської міської ради Михайло Мороз, а свої пісні презентували учасниці самодіяльного гурту молодіжної громадської організації “Вирій”.

Руслан КОШІВ
старший науковий співробітник Львівського історичного музею

Фото: Руслан Кошів, Роман Геринович

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.