26 унікальних фото госпіталю вдови імператриці Марії Федорівни у Львові

0
2717
26 унікальних фото госпіталю вдови імператриці Марії Федорівни у Львові

Початок Першої світової війни 1 серпня 1914 р. дав Росії чудову нагоду прибрати до рук Галичину. Вже 6 серпня 1914р. австро-угорський уряд оголосив війну Російській імперії. Незабаром російські армії під командуванням генерала О. Брусилова перетнули державний кордон Австро-Угорщини – так для Галичини розпочалася Перша світова війна.

З вересня 1914 р. російське військо 3-ої армії генерала Рузького і 8-а армія генерала О. Брусілова окупували Львів. Вони ввійшли до міста одночасно Личаківською, Зеленою і Стрийською рогачками, а на Жовкшському шляху перейшли Полтву щойно тоді, як городецька дорога і головний залізничний вокзал були в їхніх руках. Австрійці опинилися аж над річкою Верещицею, прагнучи реваншу. Але вирішальний бій 7-9 вересня не приніс успіху австрійцям, і доля Львова була вирішена.

Відразу ж російська влада встановила у Львові комендантську годину – з 10 вечора до 4-ої години ранку. Заборонялося продавати спиртні напої, каралися всі, хто відмовлялися брати російські гроші. 18 вересня 1914 р року генерал-губернатор Галичини О. Бобринський видав указ “Про заборону функціонування різного роду клубів, союзів і товариств та про тимчасове закриття існуючих в Галичині учбових закладів, інтернатів і курсів, за винятком учбових майстерень”.

Потрапляє під цей указ і Промислова школа рисунку та моделювання, який ми знаємо зараз під назвою Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша.

Під час Першої Світової війни в цьому приміщенні перебуває Госпіталь вдови імператриці Марії Федорівни.

Навчання було поновлене 1919 р. Очолив заклад, який на той час мав назву «Школа художніх промислів та декоративного мистецтва» К.Філасевич.

 

Напишіть відгук